7m


7m

hyundai

Tarikat şeyhinden çocuklara cinsel istismar

Çocuklara cinsel istismar uygulayan tarikat şeyhi tutuklandı

Konya 31.07.2018, 09:52
Tarikat şeyhinden çocuklara cinsel istismar

Konya'daki Faruki tarikatının şeyhi olan Süleyman Işık, aralarında çocukların da yer aldığı 7 erkeğe cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Işık'ın istismarda bulunduğu çocukları 'dini mertebeniz artacak' diye kandırdığı ortaya çıktı.

Olay 2018 yılı başlarında bir kişinin BİMER'e şikâyeti ile ortaya çıktı. Şikayet başvurusunda, kendisini Faruki tarikatının şeyhi olarak tanıtan Süleyman Işık aralarında çocukların da bulunduğu erkeklere cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü.

ÖZEL EKİP KURULDU

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile harekete geçen polis, 65 yaşındaki Süleyman Işık tarafından cinsel istismara maruz kaldığı öne sürülen kişileri belirleyip müşteki sıfatıyla ifadelerini aldı. Emniyet bünyesinde kurulan özel ekibin ifadelerine başvurduğu mağdurlardan 26 yaşındaki Y.A., 18 yaşındayken grubun sohbetlerine katılmaya başladığını belirterek dini duygularının suistimal edilerek cinsel istismara uğradığını anlattı. Bir arkadaşının tavsiyesi ile Süleyman Işık'ın dini sohbetlerine katılmaya başladığını anlatan mağdurlardan 27 yaşındaki M.T. de, "Kısa sürede sohbetlerinden etkilenerek devam kararı aldım. Bana cinsel tacizde bulundu. Önce direndim ama gruptakilerden ona itaat etmeyenlerin başına birçok kötü olay geldiğini duydum, sonra şeyhe direnmedim." diye konuştu.

"DİNİ MERTEBEMİN ARTACAĞINI SÖYLEDİ"

15 yaşındayken sohbetlerine katıldığı grupta Süleyman Işık'ın cinsel istismarına maruz kaldığını belirten mağdurlardan R.T. ise "Yaptıklarının 'rahmani bir durum' olduğunu ve dini mertebemin artacağını söyledi. Korktum kimseye bir şey söylemedim." dedi. A.K. (22) de üniversitede okurken bu gruba ait evde kaldığını ve Süleyman Işık'ın cinsel istismarına uğradığını anlattı.

70 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Gözaltına alınan Süleyman Işık, Faruki tarikatının Konya sorumlusu olduğunu, evinin alt katında dini sohbetler ve zikirler yaptıklarını söyledi, cinsel saldırı iddialarını reddetti. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Süleyman Işık çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Polisin Süleyman Işık'ın dükkanında yaptığı aramalarda ise birçok pornografik içerikli resim ve video kayıtları bulundu. S.I. hakkında soruşturmasını tamamlayan savcılık 49 yıldan 70 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Habertürk


Yorumlar (20)
hhh 4 yıl önce
ne kadar tarikat cemaat varsa hepsi yok olsun
zafer 4 yıl önce
"SU GÜZEL DINIMIZ BÖYLE SAPIKLAR YÜZÜNSEN NE HALLERE GELDI SIZ HALEN DAHA BEKLEYIN SAKIN IDAM FALAN GETIRMEYIN SOKAKLAR SAPIK, PISKOPAT TACIZCILERDEN GECILMIYOR. IDAM ISTERIIZ IDAM.
Tonyalı61 4 yıl önce
İşte yeni Türkiye tebrikler akp.
ŞEHZADE 4 yıl önce
Bu tarikat olayına bir neşter vurma zamanı geldi.
halil 4 yıl önce
bu devirde çocuğunu tarikata teslim eden insan çocuğunu hiç sevmiyordur. Herkes dinini kendi başına okuyarak öğrenir. Heryerde tefsir dahil tüm yayınlara ulaşılabilir. Tarikatın iyisi yok
xiah 4 yıl önce
Hiç bir insanın ölmesine razı değilim. yanlız bu gibi din bezirganlarını asmalarına razıyım. Ulan sapıklık ruhunda varsa din ile reklam yapmana gerek yok. Getir sen de çoluğunu çocupunu karını ı bak seni nasıl en üst mertebelere getirirler.
Nihat 4 yıl önce
Istismara uğradıklarında hepside bayağı karşı koyabilecek yaştaymışlar,neden karşı koymamışlar o şarlatana.
zagene 4 yıl önce
yazık sana.gerçekten senin gibi insanlarla aynı havayı teneffüs etmekten tiksiniyorum.
Ercan 4 yıl önce
Seceresini araştırın Yahudi çıkar bunlar hep planlı Projeli yapılıyor arkalarındada Yahudinin Mosad'ın kurduğu Akpkk var dürüst Tarikatlara oparasyon çekmek için yapılıyor, İtikad bozucu Seyid Kutub, Mevdudi, Hasan El Berna gibi Ehli Sünnetin dışında kitapların önce okunmasına göz yumuyorlar sonrada bunlar sapık hepsini kapatalım demek için oyun içinde oyun yapıyorlar aşağılık Yahudi dönmeleri
atma abdiiiiiiiiiiiiiiiiiii 4 yıl önce
abdi abi lütfen cevap ver. habur sınır kapısından içeri alınan yüzlerce terörist, çadır mahkemesinde türk bayrağı indirilerek affedildi ve pkk bayrakları ile şehir turu attırıldı bunlara. yetmezmiş gibi 29 ekim günü peşmerge kuvvetleti abd rozetleri giyerek sınırlarımızdan geçerek kobaniye girdi. adamların yemek parası da halka ödettirildi. bunları hangi zihniyet yaptı abdi, bir de hele abdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
abdi abi 4 yıl önce
pkk yı meclise senin zihniyetin taşıdı...onun için başka kapıya..hainler kimin ittifakıyla mecliste onu herkes biliyor ..yani senin oylarınla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@