Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir kaç yaşında?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun CEO'su olan ve yerli otomobil üretiminde tepe isim Mehmet Gürcan Karakaş kimdir nereli kaç yaşında mal varlığı kariyeri merak ediliyor. İşte yerli otomobilin CEO'su!

Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir kaç yaşında?

Advertisement Advertisement

Türkiye'nin aylardır merakla beklediği yerli otomobil üretimi konusunda büyük adımlar atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobili üretecek şirketin CEO'su olarak Mehmet Gürkan Karakaş isminin belirlendiğini açıklamıştı. Yerli otomobil üretecek Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir nereli kaç yaşında mal varlığı kariyeri merak ediliyor. İşte yerli otomobilin CEO'su hakkında merak edilenler...

Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir kaç yaşında?

MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?

Mehmet Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı.

1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.

1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı.

Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı.

2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir kaç yaşında?

MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 10:57

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner204