7m

7m

hyundai

Talip Geylan kimdir? İsmail Koncuk Türk Eğitim Sen başkanlığına Geylan'ı destekliyor

Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı görevini bırakacağını açıklayan Türkiye KAMUSEN Genel Başkanı İsmail Koncuk, kongrede Talip Geylan ismini destekleyeceğini açıkladı. Talip Geylan bir anda eğitim camiasının merak ettiği isim oldu.

Biyografi 23.02.2018, 22:09
Talip Geylan kimdir? İsmail Koncuk Türk Eğitim Sen başkanlığına Geylan'ı destekliyor

Türkiye KAMUSEN Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Eğitim Sen Genel Başkanlığı için kongrede görevi bırakıp Talip Geylan'ı destekleyeceğini açıkladı. Basında yer alan bazı iddialara göre İsmail Koncuk'un ölüm tehditleri alması nedeniyle görevi bırakacağı yazıldı. İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ölüm tehdidi almadığını ancak adaylıktan çekilerek yerine Talip Geylan ismini destekleyeceğini duyurdu. Talip Geylan kimdir nerelidir hangi partili kaç yaşında bir anda eğitim camiasının en büyük merak konusu oldu. İşte Geylan'ın hayatı ve hakkında merak edilenler... Talip Geylan kimdir? İsmail Koncuk Türk Eğitim Sen başkanlığına Geylan'ı destekliyor

TALİP GEYLAN KİMDİR KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak çalışan Talip Geylan yıllardır sendika yönetiminde görev yapmaktadır.

1972 yılında Çorum-Osmancık’ta doğdu. Temmuz 1993 döneminde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fak. Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında Ankara’da Felsefe Öğretmeni olarak göreve başladı. 1998-1999 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Ders Kitapları İnceleme Komisyonu’nda görev yaptı. 1992-1999 yılları arasında değişik sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev aldı. 05-12-1999 tarihinde Genel Basın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri olarak sendikada görev aldı. 09-10 Mart 2002 tarihinde yapılan 1. Merkez Genel Kurulunda Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri olarak seçildi. 2. ve 3. Olağan Genel Kurulda da bu görevine yeniden seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda “Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ” görevine seçildi. 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ve 1-2 Şubat 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da bu görevine yeniden seçildi. Geylan evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@