banner526

banner533

banner513

Saynur Tezel kimdir?

Bir dönem CNN Türk'den kovulması ile gündeme gelen Saynur Tezel kimdir? Şimdilerde ne yapmaktadır? İşte hakkındaki tüm detaylar...

Biyografi 15.07.2019, 13:15 15.07.2019, 14:01
Saynur Tezel kimdir?

Ses tonu ve diksiyonu ile dikkatleri üzerine çeken sunucu Saynur Tezel kimdir? Bir dönem CNN Türk'den kovulması ile gündeme gelmiştir? İşte hakkındaki tüm detaylar...

SAYNUR TEZEL KİMDİR?

4 Mart 1968 yılında Ankara'da dünyaya gelen Saynur Tezel, 1985 yılında TED Koleji'nden mezun olmasının ardından ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminin ardından Tütünbank ve Bilfar Holding'de çalışan Tezel, televizyon haberciliği konusunda NBC ve BBC'den gelen yabancı profesyonellerden dersler almıştır. 1992 yılında haber kanalı olarak tasarlanan ATV'nin kuruluşu için seçilen 25 kişiden biridir.

NTV'de çeşitli dönemlerde haber sunuculuğu, muhabirlik, ana haber kuşağı sorumluluğu görevlerini üstlenmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyeliği yapan Tezel, eşi Ali Özgentürk'ün sahibi olduğu Asya Film'de danışman olarak çalışmıştır.

Habertürk, SKYTÜRK ve CNN Türk'de de programlar sunmuştur.

2012 yılında katıldığı CNN Türk'de haber kuşağının sunuculuğunu üstlenmiştir.

2002 yılında evlendiği Ali Özgentürk ile evlenen Saynur Tezel, evliliğinden bir de kızı vardır.

2018 yılında yayın hayatına başlayan Haber Global'in kadrosunda yer almaktadır.

Yorumlar (7)
Hakkı Gülşen 1 yıl önce
Severek izledim şimdide Haber global de izliyorum.
sydney 7 ay önce
Severek izledigim bir sunucu acaba CNYturk ten kovulmasinin sebebi ne olabilir
Tacettin sırrı çağan 7 ay önce
Seni seviyoruz haberlerin çok güzel anlamlı ifade çok güzel.bir eğitimci olarak başarılarınızın devamını diliyoruz emekli okul müdürü
Nuray çoban 2 yıl önce
İyiki bu koca arsiziatip yeni taze çiçeklere İş imkanı vemişsiniz.zaten bu kadın haber sunarken fıtık oluyordunuz azından bir harf cikiversede artık bişi duyabileceğiniz deyip beklerken ,başka kanala geçiyordu. Tıpkı mesut Yılmaz'ın tavandaki Çivilerisayiyor dur sayın bişi konuşunçak deyip fıtık oldunuz gibi bi gitti de rahat ettik.
Mesut Köprübaşı 9 ay önce
Saynur Tezel takdirle zevkle dinledigimiz haberleri HABER GLOBAL TV de Olmasindan dolayi memnunum ve keyfle izlemeye devam ediyoruz.
Başarılar dilerim.
Ürgüp 5 ay önce
Naim Babüroğlu ile yapmış olduğunuz programda 19 mayıs 1919 tarihine ve Yunanistan yorumunuza hayran kaldım
Gonca Güldürre Öztas 3 hafta önce
Çok severek izliyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@