Nehir Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Nehir Erdoğan yeni dizisiyle ekranlara geri döndü. Güzel oyuncu Nehir Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? işte detaylar

Nehir Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?
banner432

Bir dönemin en çok konuşulan oyuncularından olan güzel oyuncu Nehir Erdoğan İkizler Memo-Can dizisiyle yeniden ekranlara döndü. Peki Nehir Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İşte hakkındaki detaylar

Nehir Erdoğan kimdir?

İzmir'de 16 Haziran 1980'de dünyaya gelen Nehir Erdoğan eğitim hayatını  Selma Yiğitalp Lisesi Ağırlıklı Yabancı Dil Bölümü'nde sürdürürken tiyatroya başladı. Lisede başlayan oyunculuk aşkının peşinde üniversitede de koşarken 1998-2002 yılları arasında İstanbul/Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Sonrasında 2001-2003 yılları arasında, TRT 1'de Telepazar adlı programı sundu. Ardından dizi serüvenine  başlayan Erdoğan TRT 1'de Koçum Benim dizisinde rol aldı. 2003'te ise Kanal D'de yayınlanan Estağfurullah Yokuşu adlı dizide Gümüş karakterini canlandırdı. 2004'te ilk sinema filmi olan Okul filminde başrol karakteri Güldem, ve aynı yıl Kartal Tibet'in Merhaba Hababam Sınıfı filminde, büyük çoğunluğunu erkek olarak oynadığı Kız İsmail karakterini üstlendi. Aynı zamanda 2003 yılında NTV'de yayınlanmaya başlayan Life Style Cinema programını sundu.  2004 yılı Mart ayında Show Tv'de yayınlanan Pop Star adlı programın sunuculuğunu üstlendi. 

Nehir Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

2004 yılı Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında Los Angeles'da da boş durmadı; bir yandan ingilizcesini geliştirirken, diğer yandan da, Eric Morris Oyunculuk Sınıfı'na devam etti.  2004-2007 yılları arasında, Kanal D'de yayınlanan. 3 sezon - 106 bölüm devam eden; yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun, yönetmenliğini Taylan Biraderler'in üstlendiği Yabancı Damat dizisinde, Nazlı karakteriyle, gaziantepli bir ailenin kızını canlandırdı. Dizi, Türkiye'de kırdığı reyting rekorlarından sonra, aynı başarıyı, Yunanistan'ın Mega Tv'deki gösteriminde de yakaladı. 

2007 Haziran-Temmuz aylarında Amerika'da, Los Angeles şehrinde yönetmenliğini Aclan Büyüktürkoğlu'nun üstlendiği Meleğin Sırları - Broken Angel filminin çekimlerini tamamladı. Filmde başrol olan Ebru adlı bir türk kızını canlandırdı.  2007-2008 sezonunda Star Tv'de yayınlanan, yönetmenliğini Cankat Ergin'in yaptığı, yine bir Türker İnanoğlu yapımı olan Tatlı bela Fadime adlı dizide Fadime rolünü üstlenmiştir. 

2007 Aralık ayında seyirci karşısına çıkan ve yönetmenliğini Mustafa Altıoklar'ın yaptığı Taammüden Cinayet adlı kısa filmden Asılacak Kadın karakteriyle başrolü üstlendi.  Nehir Erdoğan, Atv' de yayınlanan "Aşk Bir Hayal" dizisinde de rol almıştır.  Son olarak da İkizler Memo Can dizisinde yer almıştır.

Ahmet Sesigürgil ile 2014' de evlenmiş 2017 yılında boşanmıştır. 

SİNEMA FİLMLERİ 
Meleğin Sırları 
Okul 
Hababam Sınıfı Merhaba 
Taamüden Cinayet 

TV- FİLMLERİ 
Koçum Benim    
Estağfurullah Yokuşu    
Yabancı Damat    
Tatlı Bela Fadime    
Ay Işığı 
Aşk Bir Hayal    
Son    
Reaksiyon

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 11:13

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462