7m


7m

hyundai

Murtaza Karaçanta kimdir? MHP'li Karaçanta hakkında bilgi

MHP tarafından Murtaza Karaçanta'nın istifasının istendiği haberi gündeme bomba gibi düştü. Murtaza Karaçanta kimdir neden istifa etmesi istendi merak ediliyor. İşte tüm bilgiler

Biyografi 05.02.2018, 19:02 05.02.2018, 19:13
Murtaza Karaçanta kimdir? MHP'li Karaçanta hakkında bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yönetimi, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karçanta'nın partiden istifasını istedi. Murtaza Karaçanta ile birlikte 6 Belediye Meclis üyesinin de istifası istendiği öne sürülüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Karaçanta'nın partiden istifasının talep edildiğini ve işleme konulduğunu bildirdi. Siyaset gündemini sarsan Murtaza Karaçanta kimdir nerelidir istifası neden istendi merak ediliyor. İşte Belediye Başkanı Karaçanta hakkında detaylı bilgiler...Murtaza Karaçanta kimdir? MHP'li Karaçanta hakkında bilgi

MURTAZA KARAÇANTA KİMDİR?

Murtaza Karaçanta, 1961 yılında Kars’ta doğdu. Karaçanta, emekli bürokrat, muhasebeci ve hesap uzmanı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Kars İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Murtaza Karaçanta kimdir? MHP'li Karaçanta hakkında bilgi

Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurarak, kurucu başkanlık görevini üstlendi.Kars kültür ve folkloruna hizmet etmek amacı ile Kültür ve Turizm Kars İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kültür Turizm Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğine getirildi.29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kars Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Plan-Bütçe, İmar ve Denetim Komisyonlarında görev aldı.

Murtaza Karaçanta kimdir? MHP'li Karaçanta hakkında bilgi

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Kars Belediyesi Başkan adayı oldu ve seçimi kazanarak Kars Belediyesi Başkanı oldu.

Murtaza Karaçanta, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

KARAÇANTA'NIN İSTİFASI NEDEN İSTENDİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın partimizden istifaları talep edilmiş ve işleme konulmuştur" dedi. 

 

Yorumlar (1)
Aysel 4 yıl önce
Aysel

Gelişmelerden Haberdar Olun

@