Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir? - Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş nereli ve kaç yaşında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli otomobilin Ceo'su olarak açıkladığı Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? nerelidir ve kaç yaşındadır. işte tüm detaylar...

Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir? - Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş nereli ve kaç yaşında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı TV programında soruları yanıtlarken yerli otomobil ile ilgili sorulan bir soru sonrasında CEO olarak göev yapacak kişinin Mehmet Gürcan Karakaş olacağını açıkladı. Şimdi herkes Mehmet Gürcan Karakaş kim olduğunu merak ediyor. Mehmet Gürcan Karakaş kimdir? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Eroğan yaptığı açıklamada  "Biz 2021'de elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobili üreteceğiz. Ne yaptık? Ben '5 tane babayiğit' dedim, 5 tane babayiğit çıktı ve bir konsorsiyum oluşturdular. Oluşturdukları bu konsorsiyumla beraber adımı attık. Şimdi başına da Mehmet Gürcan Karakaş diye bir arkadaşımızı Bosch'tan transfer ettik. Bu arkadaşımızla beraber inşallah bu süreci başlatacağız." dedi.

MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?

Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 00:22


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner443