7m


7m

hyundai

Mehmet Cahit Turhan kimdir nereli kaç yaşında? Yeni kabinede sürpriz bakan

Trabzonlu Mehmet Cahit Turhan'ın ismi yeni sistemin yeni kabinesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak geçiyordu. Mehmet Cahit Turhan kimdir nereli kaç yaşında merak ediliyor. İşte hayatı...

Biyografi 10.07.2018, 09:54 10.07.2018, 11:47
Mehmet Cahit Turhan kimdir nereli kaç yaşında? Yeni kabinede sürpriz bakan

Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Trabzonlu Mehmet Cahit Turhan'ın adı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak siyaset kulislerinde dolaşıyordu. Ulaştırma konusunda tecrübeli ve başarılı isim Mehmet Cahit Turhan Bakan oldu mu kimdir nereli kaç yaşında hayatı merak ediliyor. İşte yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan'ın hayatı...

Mehmet Cahit Turan kimdir nereli kaç yaşında? Yeni kabinede sürpriz bakan

MEHMET CAHİT TURHAN KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

29 Nisan 1960 Trabzon merkeze bağlı Kavala köyü doğumlu olan Mehmet Cahit Turhan, 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümünü bitirdi. Çalışma hayatına 1985 yılında İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü Kapıkule-Edirne Yolu (Edirne Kent Geçişi) Grup Şefliği emrinde Mühendis olarak başladı. 1986 yılında Karadeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Mehmet Cahit Turhan, aynı Bölge Müdürlüğünde 1988 tarihinde Büro Mühendisi, 1990 tarihinde Kontrol Mühendisi, 1994 tarihinde Çatalca Köprülü Kavşağı (TEM) Çatalca Arası Bağlantı Yolu Otoyolu Yapım Kontrol Şefi görevlerine atandı.

Mehmet Cahit Turan kimdir nereli kaç yaşında? Yeni kabinede sürpriz bakan

KARAYOLLARINDA BAŞLAYAN KARİYER

1 Nisan 1997 tarihinde Karayolları İstanbul 17. Bölge Müdürlüğünde Otoyolu Bakım İşletme Başmühendisi, 1998 tarihinde Otoyolu Yapım Başmühendisi, 1999 tarihinde de İstanbul 17. Bölge Müdür Yardımcısı görevlerine atanan Mehmet Cahit Turhan, 2002 yılında aynı Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü olarak görevlendirildi ve 2003 tarihinde bu göreve vekaleten atandı.

2003 yılında görevlendirildiği Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Daha sonra 2005 tarihinde asaleten Genel Müdür olan Mehmet Cahit Turhan, vekaleten yürüttüğü Karayolları Genel Müdürü 2006 yılında asaleten atandı.

Son olarak Cahit Turhan Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlığına getirilmişti. 


Yorumlar (1)
Metin kota 3 yıl önce
Saygı değer baskamim otoyolda çalıştım demirci formeniyim ekibim hazır başkanım. Sagilarila

Gelişmelerden Haberdar Olun

@