banner518

Mehmet Aktaş Kimdir?

Yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 18.07.2019, 10:18
Mehmet Aktaş Kimdir?

MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

Mehmet Aktaş, 1968 yılında Elazığ 'da dünyaya gelmiştir.  İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 senesinde mezun olmuştur. 1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevi ile mesleğine ilk adımı atmıştır.

Adaylık sürecinde 8 aylığına İngiltere 'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim alan Aktaş, Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık görevlerini yaptmıştır.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü 'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.  Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine atanmıştır.

Aktaş, 1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atanmıştır.  21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Şırnak Valiliğine atanmıştır.

Son olarak Aktaş Emniyet Genel Müdürü oldu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@