İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

İYİ Parti'nin Trabzon'dan milletvekili seçilen Dr. Hüseyin Örs kimdir nereli kaç yaşında mesleği ne evli mi merak ediliyor.

Biyografi 24.06.2018, 21:56 25.06.2018, 01:00
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

24 Haziran erken genel seçimlerinde Trabzon'un tanınan ismi de milletvekili adayı olmuştu. İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı olan ve İttifak oylarıyla Meclise giren Dr. Hüseyin Örs, kimdir nereli kaç yaşında mesleği ne evli mi kaç çocuğu var uzmanlığı nedir hayatı merak ediliyor. İYİ Parti'nin Trabzon'daki tek milletvekili Hüseyin Örs'ün hayatı ve hakkında merak edilenler...

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

İYİ PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ÖRS KİMDİR NERELİ KAÇ YAŞINDA MESLEĞİ NE?

Özellikle genç kesim tarafından sevilen isimlerden olan Hüseyin Örs, 18 Ekim 1964 tarihinde Trabzon'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Trabzon Lisesi’ni 1981’te bitirdi.KTÜ FEF Matematik Bölümü’nden 1985’te mezun oldu.

1986’da Giresun Kız Meslek Lisesi’nde “Öğretmen” olarak meslek hayatına atıldı.1987’de KTÜ Bilgi İşlem Merkezinde “Bilgisayar Programcısı” olarak göreve başladı. 1990’da KTÜ İİBF’de asistan oldu.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

1991’de YASED İnceleme Yarışmasında “Az Gelişmiş Ülkelerde Ekonomik Kalkınma ve Çevre Amaçlarının Uyumlaştırılması” isimli çalışması ile Türkiye Birincisi oldu. 1992’de KTÜ’de “İktisat” Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1998’de KTÜ’de “İktisat” Doktora Programını tamamlayarak “İktisat Doktoru” ünvanını aldı.

1999’da KTÜ İİBF’de “Öğretim Görevlisi” oldu.2000 yılında askerliğini yaptı.

2001 yılında yurt dışı görevi için gittiği Kazakistan’da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde “Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı” olarak görev yaptı.2008 yılında KTÜ İİBF Ekonometri Bölümünde “Yardımcı Doçent” ünvanı alarak “Ekonometri Ana Bilim Dalı Başkanlığı” görevine atandı.

2009’da “1461 Trabzon Futbol Kulübü” Başkanlığına seçildi. İki dönem başkanlık yaptı.

2012 yılında Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Hüseyin Örs, 30 Mart 2014 Yerel Seçimler için MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

2015 Genel Seçimleri MHP Trabzon Milletvekili 3. sıra adayı oldu ancak o dönemde MHP Trabzon'da hiç milletvekili çıkaramadı. MHP'de büyük oy kaybının yaşandığı dönemde mevcut milletvekili Koray Aydın da koltuğunu kaybetti. 

MHP'de yaşanan gergin iklimin ardından İYİ Parti saflarına katılan Hüseyin Örs, 24 Haziran erken genel seçimleri için Trabzon'dan milletvekili aday adayı oldu. 

Hüseyin Örs, İYİ Parti Genel Merkezi'nce Trabzon'dan 1 sıra milletvekili adayı gösterildi. 'Hoca varsa sıkıntı yok' sloganıyla seçim çalışmaları yapan Hüseyin Örs, Millet ittifakının oylarıyla İYİ Parti Trabzon 27. dönem milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 

Hüseyin Örs, evli ve 1 çocuk babasıdır. 

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kimdir kaç yaşında mesleği ne?Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Köstek 3 yıl önce
Başarılı olursun inşAllah, buna bu memleketin ihtiyacı var, kahrolsun kötü idareci, kahrolsun içimizde ki İrlandalılar...
Mesut Gözaćan 3 yıl önce
İyi parti için çok çok ideal bir aday.
Trabzonumuzun şansı.
Hayırlısı olsun.
Elif 3 yıl önce
Canım hocam yolunuz bahtınız açık olsun inşAllah başarılı olursunuz.
Erkan turhal 3 yıl önce
Hocama vekillik yakışır Allah utandirmasin
Abbas yildirim 3 yıl önce
Hayırlı olsun hocam hala aklımda yıl 2000 ıstatistik 1. vize defter kitap not ne varsa serbest çan eğrisi ortalama 19 sınavdan sonra ilk ders sizden yarim saat fırça yedik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@