banner572

İkbal Gürpınar Kimdir?

İkbal Gürpınar kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 11.07.2019, 13:28 12.07.2019, 11:53
İkbal Gürpınar Kimdir?

İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

İkbal Gürpınar, 4 Ekim 1969, tarihinde Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir.

Okulunda açılan sınavı kazanarak spikerlik hayatına adım atan Gürpınar,  kurslara da katılarak makrome eğitimi almıştır. 1994-1995 yılında TRT'de "25.Saat" isimli program ile televizyona ilk adımı atmıştır. Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılmıştır. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapmıştır. TRT Gap'ta çeşitli programlar sunmuş, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yapmıştır.

2006 yılında ise Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sunmuştur. Samanyolu TV'den aldığı teklifi değerlendirip çalışmaya başlamıştır. "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları da sunmuştur. Daha sonra ise Kanal 7'de yayınlanan "Hayatın İçinden" isimli programı da sunmuştur. "Kimse Yok mu?" ile birlikte olarak TRT'de "Gün Başlıyor" programını sunmuştur. Yaşadıklarını, izlenimlerini ve deneyimlerini 3 kitapta yazmıştır. Şiir albümleri ve şarkıları bulunmaktadır. Çocuklar için masallar yazmıştır. Filiz Sabuncu'nun iki masalının da bulunduğu "İkbal'den Masallar" çocuklar tarafından çok beğenilmiştir.

ÖZEL HAYATI:

Gürpınar, ilk evliliğini 2004 yılında Burhan Karagözlü ile yapmıştır. Çift, 2009 yılında yollarını ayırmıştır.

2013 yılında Emre Ermiş ile ikinci kez nikah masasına oturan İkbal Gürpınar, 2016 yılında boşanmıştır.

ŞARKILARI:

Efendim, Babacığım, Sevgili Peygamberim, Gittin Gideli, Hasan ile Hüseyin, Minik Yüreğim, Özlediğim, Savaş Çocuğu

SUNDUĞU PROGRAMLAR:

25. Saat (TRT), Yüzük Taşı (Samanyolu TV), Mutluluk Oyunu (Samanyolu TV), Kimse Yok mu? (Samanyolu TV), Hayatın İçinden (Kanal 7), İkbal'le Diyar Diyar (Kanal 7), İkbal'le Yaşama Dair (Kanal D), Kabe Yollarında (Kanal 7-Kanal 7 Avrupa)

 YAZDIĞI KİTAPLAR:

Yemek Tarifleri; Türk ve Dünya Mutfağı, Aşkın Bir Yüzü; Erkek ve Kadın Gözüyle, Benim Hâlâ Umudum Var, İkbal'le Küçük Mutluluklar; Gün Doğdu, İkbal Gürpınar'dan Yemek Tarifleri, İkbal Gürpınar'la Ramazan Sofrası, İkbal'le Küçük Mutluluklar, İçimden Geldiği Gibi, Günaydın Gece


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@