İhsan Günaydın kimdir?

Ak Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı İhsan Günaydın'ın özgeçmişi

Biyografi 03.05.2018, 11:05 03.05.2018, 11:07
İhsan Günaydın kimdir?

İhsan Günaydın kimdir? (Özgeçmişi)

İhsan Günaydın , 1969’da Tonya/TRABZON’da doğdu. Tonya İmam Hatip Lisesini bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası bir yıl kamu kurumunda idari personel olarak çalıştıktan sonra sırasıyla KTÜ Rize MYO’da öğretim görevliliği ve KTÜ İİBF Maliye Bölümünde Araştırma görevliliği yaptı. 1998 yılında KTÜ İİBF Maliye Bölümünde Yrd.Doç.Dr, 2000 yılında Doç.Dr. ve 2006 yılında Prof.Dr. ünvanlarını aldı. 2006-2008 tarihlerinde Maliye Bölümü’nde Anabilim Dalı Başkanlığı ve Bölüm Başkanlığı yaptı. 10/09/2008 tarihinde Gümüşhane Üniversitesine kurucu Rektör olarak atandı. Bu Üniversitede bir çok fakültenin kurucu dekanlığını yürüttü. İki dönem kurucu Rektörlüğü 25/02/2017 tarihinde sonra erdikten sonra KTÜ İİBF Maliye Bölümüne döndü ve burada öğretim üyeliğine devam etmektedir. 

Günaydın , iki dönemlik kurucu rektörlük döneminde Üniversitenin araştırma, spor, sosyal ve kültürel altyapısı ile eğitim-öğretim altyapısını başarıyla tamamlamış ve elli bini aşkın nüfusa sahip bir ilde 650 akademik, 300’e yakın idari personeli ve 19.500 öğrencisi ile tabela değil yarışan bir Üniversite kurmuştur. Kurduğu Üniversite “Her İle Üniversite Projesinin Örnek Bir Modeli” olmuştur. 

Görevi gereği gelişmiş bir çok ülkedeki Üniversiteleri eğitim-öğretim ve altyapı bakımından yerinde inceleyen Prof.Dr.Günaydın’ın vergi, harcama, bütçe, çevre, istihdam, yoksulluk, uluslararası vergileme, yerel kalkınma, AR-GE ve turizm gibi alanlarda çok sayıda makale, bildiri, kitap ve projesi bulunmaktadır. 

Prof.Dr.Günaydın'IN , yukarıdaki yayınlarına ilave olarak Trabzon’un en önemli potansiyeli olan ve yerel ekonomik kalkınma için hayati önem taşıyan “Arap Turistlere Yönelik Hizmet Kalitesinin Analizi, Trabzon üzerine bir araştırma”, “Arap Turistlerin Trabzon ve Çevresine Yönelik Destinasyon Tercihleri, Beklenti ve Şikayetlerine Yönelik Bir Araştırma” ile “Yerel Ekonomik Kalkınma Nasıl Sağlanır?” konulu yerele özgü çalışmaları bulunmaktadır.  

Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi unvanlarına sahip olan Prof.Dr.İhsan Günaydın  evli ve iki çocuk babasıdır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@