Hakan Çağlar Erürker Kimdir? – AK Parti Aydın Büyükşehir Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker hakkında her şey…

AK Parti’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adayı olan Hakan Çağlar Erürker Kimdir? İşte detaylar…

Hakan Çağlar Erürker Kimdir? – AK Parti Aydın Büyükşehir Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker hakkında her şey…
banner432

31 Mart 2019 Yerel seçimleri öncesinde aday belirleme çalışmaları sürüyor. Birçok isim aday adaylığı başvurusu yaparken Aydın’da bir isim diğer aday adaylarından bir adım öne çıkıyor. Bu isim Hakan Çağlar Erürker. Peki Hakan Çağlar Erürker kimdir? AK Parti Aydın Büyükşehir Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker hakkında her şey. İşte detaylar…

Eğitim ve iş yaşamında önemli projelere imza atan Hakan Çağlar Erürker, Aydın AK Parti İl Başkanlığına Aday Adaylık başvurusunu yapması sonrasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Erürker’in aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hakan Çağlar Erürker Kimdir? – AK Parti Aydın Büyükşehir Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker Kimdir hakkında her şey…

Hakan Çağlar Erürker Kimdir?

1970 yılında Aydın Nazilli’de doğdu. İlkokul eğitimini Nazilli Beşeylül İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı.

Brüksel Üniversitesi (ULB) Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü dereceyle bitiren Hakan Çağlar Erürker, 1996-1999 yılları arasında Belçika Türk Üniversiteliler Birliği Başkanlığı yaptı.

2000 yılında ‘İlişkilerin Yeniden Tanımlanmasına Doğru Avrupa Birliği ve Türkiye’, 2005 yılında ise ‘Devlet ve Piyasa Mantığı Arasında Avrupa Savunma Sanayilerinin Dönüşümü’ konularında hazırladığı tezlerle Brüksel Üniversitesi Avrupa Etütleri Enstitüsü (IEE) ve Uluslararası-Stratejik Araştırmalar Merkezi (CERIS)’nden Avrupa Birliği Politikaları ve Uluslararası Politika alanında iki yüksek lisans derecesi almıştır. Doktora programını Lille Üniversitesi’nde (Lille- Fransa) tamamlayan Hakan Çağlar Erürker  ‘Avrupa Savunma Sanayilerinin Yeniden Yapılanmasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Rolü’ konulu doktorasında tez savunma aşamasındadır.

2006 yılında Washington Üniversitesi’nde ( UW/ Seattle- ABD) konuk araştırmacı olarak çalıştı. 2002-2010 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Hakan Çağlar Erürker, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği, Uluslararası Ekonomi Politik konularında dersler verdi.

2010- 2014 yıllarında Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzmanı görevi yaparak “Türkiye-AB Müzakere Süreci” ve “T.C. AB İletişim Stratejisi”nin hazırlanması ve uygulanmasında görev aldı.

Avrupa Birliği Bürokratlarını hazırlayan Avrupa Koleji (College of Europe) Yüksek Lisans Programı Türkiye Ulusal Seçici Kurulu’nda Jüri üyeliği yaptı.

Halihazır, içinde doğup büyüdüğü Aydın Nazilli’de kurulu tarımsal sanayi alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Bu süreçte Aydın tarımsal sanayi üretim değerine katkı hedefiyle projelendirdiği ‘ Çağlar Sebze ve Meyve İşleme ve Soğukta Muhafaza Tesisinin kurucu yöneticisidir.

Siyaset bilimi, uluslararası ekonomi politik, sivil toplum ve iletişim stratejileri konusunda uzmanlaşmış; Aydın’ın tarım, ticaret, turizm ve sosyo- ekonomik yapı gelişim ve değişimleri konularında bilgi, birikim ve deneyim sahibidir.

Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Çağlar Erürker, Fransızca ve İngilizce dillerini ileri seviyede bilmektedir.

Siyaset sahnesine 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde çıkan Hakan Çağlar Erürker, AK Parti'den Aydın Milletvekili adayı gösterildi. 2018 yılında yapılan 24 Haziran Genel seçimlerinde Aydın'dan AK Parti aday adayı olan Erürker, listeye girememişti. 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Hakan Çağlar Erürker'in isminin, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan listelerde yer aldığı öne sürülüyor. Denizli merkezli bir haber sitesine göre, Hakan Çağlar Erürker bu hafta içinde AK Parti'den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 23:50

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 3 ay Önce

Ben umurluya sizi sonuna kadar yanınızda yüz Allah yardımcın olsun yeter bizi ancak siz. Alarsiniz. Fakirin. Dostu. Elinden. Tutan cenabı. Selam yardımcınız. Olsun. Daha çok yazacak var yetmiyor azkafi insalah ben çalışıp zor geçim yapan vatandad

Muhammet
Muhammet - 3 ay Önce

Ben umurluya sizi sonuna kadar yanınızda yüz Allah yardımcın olsun yeter bizi ancak siz. Alarsiniz. Fakirin. Dostu. Elinden. Tutan cena
bı. Selam yardımcınız. Olsun. Daha çok yazacak var yetmiyor azkafi insalah ben çalışıp zor geçim yapan vatandad

banner393

banner426

banner443

banner441