banner518

Gülşen Kimdir?

Gülşen kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 10.07.2019, 14:03
Gülşen Kimdir?

GÜLŞEN KİMDİR?

Gülşen Bayraktar, 24 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 

ÖZEL HAYATI:

Güzel şarkıcı, ilk evlilğini 1997- 2000 yılları arasında Murat Varol ile yapmıştır.

2016 yılında ise aranjör Ozan Çolakoğlu ile dünyaevine girmiştir. Çiftin evliliklerinden, Azur Benan isimli oğulları dünyaya gelmiştir.

Gülşen geçmişte; Erol Köse, Reha Muhtar, Fahrettin Aykut gibi isimlerle aşk yaşamıştır.

KARİYERİ:

Çapa'da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Lisesi'ni bitirmiştir. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde konservatuvara girse de aynı sırada barlarda da çalıştığı için eğitimini yarıda bırakmıştır. 1995'te sahne aldığı bir barda keşfedilerek albüm teklifi almış ve Raks Müzik ile albüm anlaşması imzalamıştır.. 1996'da ilk albümü Be Adam ile çıkış yaparak adından söz ettirse de evliliğine odaklanması sonucunda birkaç yıl müzikal kariyerini geri plana atmıştır.. 2004'te dördüncü albümü Of... Of... ile daha büyük bir çıkış yapmış ve aynı adlı hit şarkıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülü kazanmıştır. MÜ-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarılarını sürdürerek Beni Durdursan mı? (2013) albümüyle Türkiye'de yılın en çok satanı olmuş, bunu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) takip etmiştir. "Yurtta Aşk Cihanda Aşk", "Bi' An Gel", "Yeni Biri", "Sözde Ayrılık", "Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "İltimas", "Bangır Bangır" ve "Bir İhtimal Biliyorum" şarkılarıyla Türkiye Resmî Listesi'nde haftalarca bir numarada kalmıştır.

Şarkıcılığının yanı sıra müzik eleştirmenlerinden olumlu geri dönüşler alan şarkı yazarı kimliğiyle de öne çıkan Gülşen, özellikle kariyerinin erken döneminden sonra kendi yazdığı şarkıları seslendirmeye başlamış ve meslektaşları için liste başarıları yakalayan birçok hit şarkı hazırlamıştır. 2015'te YouTube'da en çok izlenen Türk şarkıcı olurken sonraki yıl tek bir video klibi iki yüz milyonun üzerinde izlenen ilk Türk şarkıcı olma unvanına erişti. Bugüne kadar altı Altın Kelebek ve dokuz Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazanmıştır.

HAYIRSEVERLİK:

Sosyal sorumluluk projelerine duyduğu hassasiyetle de tanınan sanatçı, UNICEF'in Stars of İstanbul eğitim projesi için 2011 yılında 'En Parlak Yıldız' isimli bir şarkı yazdı ve seslendirmiştir. Gülşen, 2012 yılında Roman müziğini Amerika'daki icra eden gruplarından The New York Gypsy All-Stars ile Amerika'da 5 ayrı şehirde 8 gün süren turneye çıkmıştır. Boston, New York, Washington, Chicago ve New Jersey'i kapsayan turne boyunca sanatçı Amerikalı Türklerden ilgi görmüştür.

ALBÜMLERİ:

Be Adam (1996), Erkeksen (1999), Şimdi (2001), Of... Of... (2004), Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006), Ama Bir Farkla (2007), Önsöz (2009), Beni Durdursan mı? (2013), Bangır Bangır (2015)


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@