banner572

Gökhan Tepe kimdir?

Gökhan Tepe kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 26.06.2019, 12:34 26.06.2019, 18:39
Gökhan Tepe kimdir?

GÖKHAN TEPE KİMDİR?

Yakışıklı şarkıcı, 8 Şubat 1978  tarihinde Kartal'da dünyaya gelmiştir. Aslen Rizelidir.

Tepe, Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'ndan mezun olmuştur. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin keşfedilmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı'na girmiştir.

1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus'un yaptığı "Çöz Beni" adlı albümünü çıkarmıştır. Bu albümde yer alan "Dönmem", "Bayıldım", "Aşk Belası", "Zor Gelir" ve "Çöl Çiçeği" adlı parçalarına klip çekmiştir.  Ardından 1999 yılında ikinci albümü "Canözüm" piyasaya çıktmıştır. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu'nun yaptığı albümde, albüme ismini veren "Canözüm" adlı parça ile çıkış yapmıştır. Bu albümden kliplenen bir diğer şarkı da "Sevmeler Yasak Bana" isimli şarkı olmuştur.. 2002 yılına gelindiğinde "Belki Hüzün Belki De Aşk" adlı albümü müzikseverlerle buluşmuştur. Yine bu albümde yer alan "Annem" ve "Tanrım Affeder Mi?" kısa sürede listelerde üst sıralara tırmanmıştır. Bu albümde aynı zamanda söz ve müziği sanatçıya ait birçok parça bulunmaktadır.

Gökhan Tepe kimdir?

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2005 yılının Temmuz ayında "Yürü Yüreğim" adlı albümü müzik marketlerdeki yerini almıştır. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren "Yürü Yüreğim"in yanı sıra "İnsanoğlu" ve "Gel Aşkım" adlı parçalara klip çekilmiştir. Gökhan Tepe, kendi albümünde yer alan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yapmıştır. Tepe'nin müzik çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da Show TV'de yayınlanan "Maçolar" adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Televizyondaki bu başarısı üzerine ardından Kanal D'nin beğeni ile takip edilen dizisi "Elveda Derken"de Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaştığı dizide yer almıştır.

2008 yılında "Vur" isimli albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden "Vur" ve "Çok Özlüyorum Seni" parçalarına video klip çekmiştir. 2011 yılında Aşk Sahnede albümünü çıkarmıştır. "Kırmızı halı", "Yalan Olur", "Söz" gibi şarkılarına klip çekmiştir. 2012 yılında yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci albümü “Kendim Gibi”yi 14 Aralık 2012’de yayınlamıştır. Albümde “Tanrım Dert Vermesin”, “Üç Kelime”, “Adı Aşk Olsun” ve “Veda Makamı” şarkılarını kliplendirmiştir. Ebru Gündeş’e verdiği bestesi “Beyaz” ilk kez bu albümde Gökhan Tepe tarafından seslendirilmiştir.

Sanat hayatı boyunca bestelediği 100’ü aşkın eseri kendi albümlerinin yanı sıra farklı albümlerde de yer alan Gökhan Tepe, 2014 yılının sonlarına doğru “Gelsen De Anlatsam” şarkısını dinleyicilerine sunmuştur. Bu şarkı iki ay boyunca resmi radyo analiz raporlarına göre 1 numarada kalarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Gökhan Tepe kimdir?

Gökhan Tepe, 14 Şubat 2015'te sevgililere özel şarkısı “Sonsuza Kadar” ile dijital müzik platformları üzerinden dinleyicilerle buluşmuştur. 2015'in Mart ayında ise, müzik kariyerinin sekizinci albümü olan “Seninle Her Yere” yayınlanmıştır. Bu albümden ''Gelsen De Anlatsam'' ve ''Kader'' şarkılarına video klip çekmiştir.

Tepe, 21 Ağustos 2016 tarihinde Aylin Özer ile dünyaevine girmiştir.

Albümleri: Çöz Beni, Canözüm, Belki Hüzün Belki De Aşk, Yürü Yüreğim, Vur, Aşk Sahnede, Kendim Gibi, Seninle Her Yere

Video Klipleri: Bayıldım, Dönmem, Aşk Belası, Zor Gelir, Çöl Çiçeği, Canözüm, Sevmeler Yasak Bana, Seni Bana Vermediler, Annem, Ben Delinin Biriyim, Belki Hüzün Belki de Aşk, Yürü Yüreğim, İnsanoğlu, Gel Aşkım, Kaç Kere, Vur, Çok Özlüyorum Seni, Birkaç Beden Önce, Kırmızı Halı, Yalan Olur, Söz, Tanrım Dert Vermesin, Üç Kelime, Adı Aşk Olsun, Veda Makamı, Gelsen De Anlatsam, Kader, Günahın Bende, Seninle Her Yere, Sevda Çocukları

Film ve dizileri: Benim İçin Ağlama, Maçolari, Elveda Derken, Ayazi

Gökhan Tepe kimdir?

Almış Olduğu Ödüller:

- Yılın En İyi Albümü (İstanbul Kültür Üniversitesi 1.Ulusal Medya ve İletişim Ödülleri)

- En İyi Erkek Sanatçı (Düzce Üniversitesi 1.Medya Ödülleri)

- En İyi Şarkı'nın Bestecisi (1.Türkiye Müzik Ödülleri)

- Yılın Türk Pop Müziği Erkek Sanatçısı (19.Siyaset Dergisi Ödülleri)

- En İyi Erkek Yorumcu (MGD 19.Altın Objektif Ödülleri)

- Yılın Şarkısı'nın Bestecisi (40.Altın Kelebek Ödülleri)

- Yılın En İyi Giyinen Pop Müzik Erkek Sanatçısı (5.Fashion Tv Moda Ödülleri)

Gökhan Tepe kimdir?


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@