Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber

İş dünyasının başarılı ve mütevazı ismi Gazanfer Sanlıtop hayatını kaybetti. Edebi kimliğiyle de tanınan hayırsever Gazanfer Sanlıtop kimdir hayatı eserleri merak ediliyor.

Biyografi 23.04.2018, 10:15 23.04.2018, 10:39
Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber

Manisa'nin yetiştirdiği önemli iş adamlarından Gazanfer Sanlıtop'tan acı haber geldi. EMAS Makina Sanayi A.Ş'nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, hayırsever iş adamı Sanlıtop 23 Nisan'ın ilk saatlerinde hayatını kaybetti. Edebi kimliği, Manisa sevgisi ve hayırseverliğiyle tanınan sanayici ve iş adamı Gazanfer Sanlıtop kimdir hayatı eserleri merak ediliyor. Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber

GAZANFER SANLITOP KİMDİR?

Yüsek Makine Mühendisi Gazanfer Sanlıtop, 1940 yılı Mayıs ayında Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde doğdu. 1951 yılında Gölmarmara İlkokulu'nu, 1954'de Ankara Cebeci Ortaokulu'nu, 1975'de Manisa Lisesi'ni bitirdi. Haziran 1963'de İTÜ Makine Fakültesi'nden Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

26 Ağustos 1966'da Cavide Hanım ile evlendi.

1992 yılı Aralık ayında kanserle tanıştı. Yazarlık hevesi biraz da "geriye kalıcı bir şeyler bırakabilme heyecanıyla" o dönemde başladı.

Murat ve Hulki Can isimlerinde iki oğlu, Aslı adından bir kızı var. Arda, G.Utku, Defne, ve Azra ile büyükbaba olmanın, torun sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. 

Değişik konularda kaleme aldığı makaleler ve kitapları bulunan Sanlıtop, doğduğu ilçe Gölmarmara'da ailesi adına çeşitli hayır işlerinde bulunmuş, eğitimi her zaman desteklemiştir.

Şiirler ortaokul yıllarında tanışan Sanlıtop, iş hayatına atıldıktan sonra edebiyattan uzak kaldı. 32 yıl aradan sonra edebiyata yeniden dönen Sanlıtop, manevi dünyasından taşanları eserlerine aktardı. 

1969 yılında kurudukları aile şirketleri EMAS'ta hem yurt dışına otomasyon ürünler ihracatı yapmış, hem de yeni başarılı gençlerin yetişmesi için olanak sağlamıştır. 

Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber

Yazarın eserleri

Gönül Dostu Nazik Hoca
Pervane
Burada Sevgi Var
Çocuklarımızı Nasıl Yetiştirelim?
Her Şeyi Allah'tan İste
Kuvözde Çocuk Büyütmek
Cepheden Cepheye Bir Ömür - Yüzbaşı Mehmet Hilmi 
Saklım Gizlim Yok
Mutluluğun Şifreleri
Hülle
Girişimcilik


Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber
Gazanfer Sanlıtop kimdir? Hayırsever işadamından acı haber
 
Yorumlar (1)
Fatma Arslan 3 yıl önce
Ilçemizin büyük hayırsever insanı, mekanı cennet olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@