CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir?

24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde CHP’nin adayı belli oldu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce oldu. Peki, Muharrem İnce kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir? işte detaylar...

Biyografi 04.05.2018, 12:20
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir?

Türkiye seçim süreci yaşıyor. 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde adaylar belli oldu. CHP’nin adayı yapılan toplantı ile açıklandı. Bu isim CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. Peki, Muharrem İnce kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir? işte detaylar...

Vatandaşlar Cumhurbaşkanı adayı olarak adı açıklanan Muharrem İnce’nin kim olduğu, nereli olduğu ve neler yaptığı ile ilgili olarak sosyal medyada ve internet sayfalarında aramalar yapıyor.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce kimdir? Kaç yaşındadır ve nerelidir?

MUHHARREM İNCE KİMDİR?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964’de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekilliği görevine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu. TBMM’de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, birçok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı. 13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. Bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM’deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir. 2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı bir kitap yazmıştır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@