Ak Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu kimdir?

AK Parti Tokat Belediyesi Adayı Eyüp Eroğlu oldu.

Ak Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu kimdir?
banner432

Yerel seçimler için başkan adayları belli olmaya başlerken AK Parti'nin Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu oldu. Mevcut başkan olan Eroğlu yeniden aday gösterildi. Tanımayanlar için Eyüp Eroğlu kimdir, aslen nerelidir, kariyeri nasıldır gibi soruların yanıtları haber detayından öğrenebilirsiniz.

1977 yılında Tokat’ta doğan Eroğlu, İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta ve lise tahsilini Tokat İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans öğrenimine başlayan Eroğlu, 1999 yılında Hukuk Fakültesi eğitimini tamamladı.

2001 yılında Tokat'ta serbest avukatlık mesleğine başladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları olan Eroğlu, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

2014 yerel seçimlerde AK Parti Tokat Belediye Başkanı olan Eroğlu aynı zamanda AK Parti’nin en genç belediye başkanı ünvanına da sahip olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 11:21

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 3 ay Önce

Orta düzeyde İngilizce biliyormuş ayakkabı numarasi da 42 mi acaba?

banner393

banner426

banner443

banner441