7m


7m

hyundai

AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Yaşar Bahçeci kimdir?

AK Parti'nin Kırşehir'de belediye başkan adayının Yaşar Bahçeci olacağı iddia edildi. Bu iddia üzerine Yaşar Bahçeci kimdir, kaç yaşındadır, mesleği nedir merak konusu oldu.

Biyografi 06.12.2018, 10:05
AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Yaşar Bahçeci kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması öncesinde AK Parti'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı olarak Yaşar Bahçeci'yi göstereceği iddia edildi. Peki Yaşar Bahçeci kimdir, mesleği nedir,neler yapmıştır? İşte detaylar

Yaşar Bahçeci Kimdir?

Kırşehir'de 1975 yılında dünyaya geldi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi'nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı.

Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı. Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı. 2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM’de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan’ın Danışmanlığını yaptı. 2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü. 1 Aralık 2008 yılında Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere girdi.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 yılı 30 mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilerek II. Dönem Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir. 2009 Haziran ayında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı seçildi. 2011 ve 2014 yıllarında yapılan birlik seçiminde tekrar oy birliği ile Başkan seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir. 2014 Haziran ayında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) I. Olağan meclis toplantısında Türkiye Belediyeler Birliği birlik encümeni seçildi. Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır. Kaynak: AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@