AK Parti Kalecik Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan kimdir?

AK Parti'de yerel seçimler öncesinde adaylar belli oluyor. AK Parti Kalecik Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan kimdir? İşte detaylar...

AK Parti Kalecik Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan kimdir?

Advertisement Advertisement

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde AK Parti adayları belli olmaya devam ediyor. İstanbul adayları sopnrasında Ankara adayları düzenlenen tören ile açıklandı. Kalecik Belediye başkan Adayı Avukat Duhan Kalkan oldu. Peki AK Parti Kalecik Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan kimdir? işte detaylar...

AK Parti Kalecik Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan kimdir?

Duhan Kalkan Kimdir?

2008 yılında devlet memuru olan Duhan Kalkan, Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı ve son olarak da 2015-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı’nda kariyer uzmanı olarak görev yapmıştır.

2018 yılında devlet memurluğundan kendi isteğiyle ayrılarak Ankara barosu bünyesinde serbest avukatlığa adım atmıştır.

Çift lisans mezunudur. 2007 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden, 2017 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Gazi Üniversitesinde Enerji üzerine doktora çalışmasını tamamlayarak, doktora derecesini almıştır.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 16:40

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
turan börekci
turan börekci - 4 ay Önce

Hayırlara vesile ol

Nuri Alaca
Nuri Alaca - 4 ay Önce

Duhan Kalkan'ın 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra, 2014 yılı başlarında, MİT'ten MSB'ye "tenzil-i rütbe" bağlamında geçiş yapmak zorunda kaldığını; MSB'den Külliye'ye "görevlendirme" yoluyla gittiğini; ancak babası Ata Kalkan'ın hakkındaki güçlü FETÖ şüphesi ve iddiaları (Bylock tespiti, hain darbe teşebbüsünü durduran kahraman subayları pasifize etme çalışmaları, darbe gecesindeki eylemsizliği, v.s.) nedeniyle Jandarma teşkilatından tasfiye edilmesini müteakip Külliye'deki görevlendirmesinden ve MSB'deki görevinden istifa ettiğini, esasında bu istifanın bir "el çektirme" olduğunu; öyle ki, bu el çektirmenin ardından Etimesgut'ta ikamet maksatlı kullandığı askeri lojmanı da apar topar boşalttığını; sığındığı AKP Ankara İl Teşkilâtı'nda, yeni il yönetimi tarafından istenmediğini; karısının askeri yargıdan sivil yargıya sürüldüğünü ve emekli subay babasının da "ankesörlü görüşme" operasyonunda tutuklandığını eklemek gerekir.

Celal Bayar
Celal Bayar - 4 ay Önce

Hayırlı uğurlu olur inşAllah

banner426

banner204