AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut kimdir?

AK Parti'de adaylar belli oluyor. AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut kimdir? işte detaylar...

AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut kimdir?
banner432

AK Parti'de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi adaylar belli oluyor. İstanbul adayları sonrasında Ankara adayları bugün düzenlenen törenle açıklandı. AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı olarak Özdemir Turgut açıklandı. AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut kimdir? işte bütün ayrıntılar...

AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut kimdir?

Özdemir Turgut kimdir?

Özdemir Turgut, 1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdu.

Eğitimini tamamladıktan ve askerlik görevini yaptıktan sonra 1977 yılında Ankara’da çalışma hayatına başladı. Başta demir–çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda faaliyetlerde bulundu.

Evli olan Özdemir Turgut, 3 çocuk ve 5 torun sahibi. Özdemir Turgut, 1999 Yılında Anavatan Partisi’nden Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldu.

2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde Ak Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildi. Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliği devam etmektedir.

Özdemir Turgut, Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulundu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçilen Özdemir Turgut, halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmekte.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner393