AK Parti Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy kimdir?

AK Parti'nin Erzincan'da yeniden Cemalletin Başsoy'u başkan adayı olarak göstereceği öne sürüldü. Cemalettin Başsoy kimdir, nerelidir, daha önce hangi görevleri yapmıştır merak konusu oldu. İşte detaylar ve özgeçmişi

AK Parti Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy kimdir?
banner432

AK Parti'nin Erzincan'da Belediye Başkan Adayı olarak Cemalettin Başsoy'u göstereceği iddia edildi. Mevcut başkan olan Cemalettin Başsoy kimdir, nerelidir, daha önce neler yapmıştır merak konusu oldu. İşte Özgeçmişi ve hakkındaki detaylar

Cemalettin Başsoy kimdir?

Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Cemalettin Başsoy kimdir?

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı. 
Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, Ak Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve Ak Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:29

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner393