banner518

AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Cafer Özdemir kimdir?

Amasya'nın mevcut belediye başkanı olan Cafer Özdemir'in yeniden başkan adayı olarak gösterildi. Peki Cafer Özdemir kimdir? İşte detaylar

Biyografi 24.11.2018, 10:35 24.11.2018, 15:12
AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Cafer Özdemir kimdir?

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'in AK Parti tarafından yeniden belediye başkan adayı olarak gösterildi. Bu gelişme üzerine başkan Özdemir merak konusu oldu. Cafer Özdemir kimdir, kaç yaşındadır? İşte hakkındaki detaylar

Cafer Özdemir kimdir?

Yozgat Yerköy'de 1967 yılında dünyaya gelen Özdfemir, ilkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi'ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi'nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık  Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü 1990 yılında bitirdi.

Amasya Belediye Başkan Adayı Cafer Özdemir kimdir?

1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya'da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.

2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Merkezdeki oyların %40,12 sini alarak Amasya Belediye Başkanlığı'na seçildi. 30 Mart 2014'te yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde 2. defa 5 yıllığına Belediye Başkanı seçildi.

Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@