AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

AK Parti'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan oldu. Savcı Sayan kimdir, ne iş yapmaktadır, kaç yaşındadır? İşte hakkındaki detaylar

Biyografi 06.12.2018, 11:22 16.12.2018, 10:57
AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

Seçim sürecine girilirken partiler başkan adaylarını da açıklamaya başladı. Bu noktada Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı da Savcı Sayan oldu. Bu gelişme üzerine Savcı Sayan kimdir, kaç yaşındadır, mesleği nedir gibi sorular merak konusu oldu. İşte detaylar

SAVCI SAYAN KİMDİR?

Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, Liseyi ise yine doğuğp büyüdüğü Ağrı Tutak'ta okumuştur.

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi'nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir. 12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları'nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur.

SAVCI SAYAN KİMDİR?

Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan'ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adaylığını, "Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti'den aday adayı oldum." sözleriyle duyurmuştur. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
mehmet harsak 1 yıl önce
Tebrik ediyorum hayırlı olsun
Nurettin pınar 1 yıl önce
Hayırlı olsun Allah yolunu açık etsin inşAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@