Ahmet Ağaoğlu'nun listesindeki Mesut Çağlar Bozoğlu kimdir?

Trabzonspor başkan adayı Ahmet Ağaoğlu listesini teslim etti. Listede yer alan Mesut Çağlar Bozoğlu kimdir nereli kaç yaşında merak ediliyor.

Biyografi 05.04.2018, 11:29 18.07.2019, 14:55
Ahmet Ağaoğlu'nun listesindeki Mesut Çağlar Bozoğlu kimdir?

Kongre süreci yaşanan Trabzonspor'da başkan adayı Ahmet Ağaoğlu'nun listesinde Mesut Çağlar Bozoğlu yer alıyor. Siyasi yönüyle bilinen Mesut Çağlar Bozoğlu kimidir nereli kaç yaşında hangi partili? İşte Bozoğlu hakkında bilgiler...Ahmet Ağaoğlu'nun listesindeki Mesut Çağlar Bozoğlu kimdir?

MESUT ÇAĞLAR BOZOĞLU KİMDİR? 


1972 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Çağlar Mesut Bozoğlu, liseyi Ankara Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimi için İngiltere'ye giden Bozoğlu, Londra'da ACL Üniversitesi İşletme Bölümü'nden (Business Management) mezun oldu. Eşi Berna hanım ile aynı okulda tanışıp evlendi.

İsviçre ve Fransa'da Fransızca Lisan Sertifikası alan Bozoğlu, ardından Türkiye'ye dönerek iş hayatına atıldı. Türkiye'de inşaat, sanayi ve ticaret alanında çalışmalarını sürdüren Bozoğlu, Çağ Yapı Ticaret A.Ş ve U.Ç.B Savunma Sanayii ve Ticaret A.Ş'de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Bozoğlu İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şirketi'nde ise Yönetim Kurul Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.

Mesut Çağlar Bozoğlu, Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) üyesi, Türkiye Mühendisler Birliği Şeref üyesi ve Atlı Spor Klubü üyesidir. Aynı zamanda lisanslı binici olan Bozoğlu, kayak, yüzme ve futbolla ilgilenmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı olan Bozoğlu, %36,49 oy alarak seçimi kaybetmişti. 

 
Yorumlar (5)
Alper dogulu 3 yıl önce
Birdahaki secimlerde kazanirsin artik artik trabzonsporu siyaset icin basamak olarak kullanmayin bu zihniyette olanlarin bu kulupte isleri olmamali
Yıldırım34 3 yıl önce
Zihniyet aynı ali gider veli gelir...
İsa Sayar 3 yıl önce
Tam ihtiyacımız olan kişi. Hem başarılı, hem muhafazakar hem de bilgili.
Bunların nesi acaba ? 3 yıl önce
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki en büyük otellerden biri olan Cratos'un sahipleri ve Boz Grup'un patronları Murat Bozoğlu ve kardeşi Kemal Bozoğlu'nun yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, iki kardeşi, Vakıfbank'tan alınan toplam 29 milyon 888 bin 600 TL kredi ile ilgili olarak nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlarından toplam 7 yıl 3 ay 15 gün hapis ve 62 milyon 267 bin 900 TL adli para cezasına çarptırdı.
Habertürk'ün haberine göre İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karara bağlanan davada sanık kardeşlerin, İSKİ adına düzenlenen sahte temlik teyit yazıları kullanılarak kefil sıfatıyla sözleşme imzalayıp, 3 firmaya Vakıfbank AŞ tarafından açılmaması gereken toplam 29 milyon 888 bin 600 TL kredinin
Mrtim 3 hafta önce
Bu takıma siyaseti sokmayın. Siyaset yüzümden iki şampiyonluk kaçtı. Hala neyin beşindesiniz.Trabzonspor hic bir partinin oyuncağı olamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@