Samsun'da meydana gelen olayda iki bacağı da yaktığı ateşten yaralanan çocuğun hastaneye kaldırıldığını gören anne, trafik kazası yapmalarını unuttu ve oğlunun yanına koştu.

Evinde ranzada asılı halde bulunan çocuk hayatını kaybetti Evinde ranzada asılı halde bulunan çocuk hayatını kaybetti

Samsun'da yanan oğlunun ambulansla hastaneye götürüldüğünü öğrenen anne, yolda kaza yapmalarına rağmen kazayı unutup yanlarından geçen oğlunun içinde bulunduğu ambulansa koştu.

Kendi yaptığı kazayı unutup yanan oğlunun içinde olduğu ambulansa koştu

Edinilen bilgiye göre, ailesiyle birlikte Fransa'dan izne gelen 8 yaşındaki E.Ö., dedesini evinin önünde ateş yaktığı sırada üzerindeki kıyafetin tutuşmasıyla her iki bacağından da yanarak yaralandı. Çarşamba Devlet Hastanesine kaldırılan E.Ö., ilk müdahalesinin ardından ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Bu sırada Samsun'da misafirlikte bulunan baba İ.Ö. ile eşi C.Ö., oğullarının yandığı haberini alınca araçları ile Çarşamba ilçesine hareket etti.

Kendi yaptığı kazayı unutup yanan oğlunun içinde olduğu ambulansa koştu

Ancak yolda ambulansın çocuğu Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdüğü bilgisi gelince yarı yoldan geri dönen çift, tekrar Samsun'a yöneldi. Canik ilçesi Atatürk Mahallesi'ndeki Çevre Yolu'nda İ.Ö. idaresindeki AD 082 HZ Fransa plakalı cipe K.H. yönetimindeki 55 BDL ... plakalı otomobil çarptı. Kazada otomobilde bulunan K.H. yaralandı. Yaralı ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Kaza yerine gelen sağlık ekiplerine bir şeylerinin olmadığını belirten anne C.Ö. ise, oğlunu taşıyan ambulansın yanlarından geçtiğini görünce ambulansı durdurup peşine düştü. Kadının çırpınışları üzerine anneyi oğlunun yanına alan sağlık görevlileri hastaneye gitti. Yanarak yaralanan çocuk hastanede tedavi altına alındı.

Kendi yaptığı kazayı unutup yanan oğlunun içinde olduğu ambulansa koştu