Testere ile sevgilisini parçalayıp diğer sevgilisine taşıttı

Kayseri'nin Develi ilçesinde parçalanmış cesedi bulunan kişiyi öldürdükleri iddiasıyla yargılanan eski sevgili ile erkek arkadaşına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kayseri 15.05.2018, 13:24
Testere ile sevgilisini parçalayıp diğer sevgilisine taşıttı

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Yusuf Kara ve Gonca Bozoğlu, maktul Bülent Öztürk'ün annesi, babası ve kardeşleri ile tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık 2 çocuk annesi Bozoğlu, önceki savunmalarını tekrar etti.  Bozoğlu, "Söylediklerimin hepsi gerçektir. Böyle olsun istemedim. Pişmanım,  adaletinize güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Yusuf Kara da pişman olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, Bozoğlu ve Kara'ya, "fikir ve eylem birliği içerisinde  tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Duruşma salonunda bulunan maktul yakınları, kararı alkışlayarak,  "Allah razı olsun hakim bey." dedi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Develi'de geçen yıl Bülent Öztürk'ün ailesi, oğulları kaybolduğu için  polise başvurmuş, aramalara rağmen sonuç alınamayınca İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş  Şubesi Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip kurulmuştu.

Öztürk'ün, bir kadınla ilişkisi olduğu yönünde verilen bilgiyi  değerlendiren ekipler, Gonca Bozoğlu'na ulaşmıştı. Kadının evindeki incelemede  Öztürk'ün kan izine rastlamış, Bozoğlu'nun erkek arkadaşı Yusuf Kara ise  Öztürk'ün parçalanmış cesedini taşırken yakalanmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@