100 Yıl sonra görüldü - Öldürüldü

Kahramanmaraş'ta 100 yıl sonra görülen yaban keçisi öldürüldü.

Kahramanmaraş 03.02.2019, 16:45
100 Yıl sonra görüldü - Öldürüldü

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 100 yıl sonra ilk kez görülen Anadolu yaban keçisini kaçak olarak avlayan 2 şahsa, 23 bin lira idari para ve tazminat cezası kesildi.

Anadolu yaban keçisi, Elbistan’da 100 yıl aradan sonra ilk kez görülüyor. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Karahasanuşağı Jandarma Karakolu ekipleri ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma ekipleri ile fahri av müfettişleri, Karahasanuşağı Mahallesi kırsalında soyları tükenme tehlikesi altında olduğu için avlanması kesinlikle yasak olan Anadolu yaban keçisi avlandığını tespit etti.

Araştırmalarını genişleten jandarma ve av koruma ekipleri, 2 şahsı, Anadolu yaban keçisine ait parçalanmış et, 5 adet keklikle birlikte yakaladı. Söz konusu şahısların kaçak avda kullandıkları 2 tüfeğe de el konuldu. Şahıslara, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan 23 bin lira TL tazminat ve idari para cezası kesildi.

Kaçak avda yakalanan tüfeklerin mülkiyeti kamuya geçirilirken bu tür kontrollerin aralıksız olarak devam edeceği belirtildi. Elbistan ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerinin sokak satıcılarına yönelik olarak düzenlediği operasyonda toplam 7 kişi gözaltına alınırken, 2 adet ruhsatsız tüfek ve 1 adet de ruhsatız tabanca ile silahlara ait çok sayıda fişekle birlikte uyuşturucu madde ele geçirildi.

100 Yıl sonra görüldü - ÖldürüldüTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
oflular 3 yıl önce
bu nasıl zihniyet. zaten orada et ucuz neyine vuruyorsunuz tarihi eser keçiyi. avcılık spor değil gaddarlık oluyor böylece. kurbanlık deveye girmiş gibi ceza az bıle
Trabzon: 3 yıl önce
Et ucuz derken neyi anlatmaya çalistin anlayamadım ama bu hayvanları vuranlara hapis cezası vermek lazım. Av yaptık deyip işin ıçinde siyriyorlar.
Az 3 yıl önce
Verilen bu ceza en az katı olmalıydı çünkü avcılık=katliam
Ergün çınar 3 yıl önce
Bu ceza sadece bize para lazım der gibi olmuş hapis cezası istemiyle dava açılmalı
Cemal Kocabey 3 yıl önce
Ceza az olmuş. Ömür boyu ücretsiz olarak yaban hayatını koruma görevi verilmeli.
Maraşlı 3 yıl önce
Yorumda bulunan oflular isimli şahıs 1 defa Maraş'ta et ucuz değil burada etin fiyatı tartışılmıyor burada yok olmakta olan bir şey nesli tükenmekte olan bir şey tartışılıyor ülkemizde her zaman olduğu gibi hiçbir şeye değer kıymet verilmiyor Ne yani o hayvan eti ucuz olmuş olsa velev ki öyle olmuş olsaydı hayvanı kesmek de Haklılar mı Çok saçma bir yorumunuz var
Mustafa 3 yıl önce
Yazık ki insanlıktan nasibini alamayan insan kisfesi altında yaşayan şeref yoksunu mahluklar. Verilen ceza kesinlikle çok çok azdır.
Merhamet&vicdam 3 yıl önce
Ceza çok az ibretlik ceza verilmeli hapis ve para cezası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@