banner556

07.12.2020, 22:30

Kadro mühendisliği

Trabzonspor maça iki haftadır oynadığı 4-2-3-1 dizilişi ile başladı. Trabzonspor kendi sahasında olmasına rağmen oyun anlayışında bir değişikliğe gitmedi. Yine bloklar arasını kısaltarak öncelikle rakibe pozisyon vermemeyi sabırlı oyunu ile rakibinin yapacağı hatalardan faydalanmayı ve pozisyon üretmeyi amaçlayan bir görüntü verdi.

Trabzonspor da orta saha oyuncularının sadece savunmayı düşünmesi öne hiç destek vermemeleri Trabzonspor un rakip sahada çoğalmasını engelledi. Hücum oyuncularının geçen hafta olduğu gibi rakibi tehdit edecek girişimde bulunmamaları Trabzonspor un ilk yarıda çok etkisiz bir oyun oynamaya itti. Abdülkadir ve Bilal gibi kısa kanat oyucularına uzun toplar atılması çok yanlıştı. Afobe’nin çok formsuz oluşu Sivas spor gibi kötü bir takımı Trabzonspor karşısında maça ortak etti. İlk yarıda Trabzonspor için tek olumlu hareket Ekuba’nın kendi sahasında aldığı topla topu karşı kaleye taşıyarak yarattığı pozisyonda atmış olduğu harika goldü.

Trabzonspor ikinci yarıya da aynı düşünce ile başladı. Takım boyunu kısaltıp bloklar arasında boşluk bırakmadan savunma yaparak sabırlı oyununa devam etti. Ama bu oyunun avantaj sağlarken bir anda dezavantaja döneceğini hesaplayamadı. Çünkü hem iki tane bekini hem savunma önünde oynayan iki tane orta saha oyuncusunu hücuma çıkartmayarak oyundaki bütün kaderini Ekuba’nın ellerine bıraktı. Trabzonspor hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda net pozisyon üretemeden maçı bitirdi. Maçta Ekuban , Edgarli ve Hugo dışında sahada iyi performans gösteren kimse yoktu.

Abdullah Avcı bu oyun anlayışı ile devre arasına kadar toplayabileceği kadar puan toplayıp devre arasında yönetimden en az beş tane transfer isteyecektir. Trabzonspor’un oynamış olduğu oyundan ve göstermiş olduğu performanstan kimsenin memnun olduğunu düşünüyorum. Bunun da tek nedeni takımdan birinci sınıf oyuncuların gönderilip yerlerine ikinci sınıf oyuncuların takıma alınmasıdır. Trabzonspor’u bu sene en çok etkileyecek olan şey sezon başında kadro mühendisliğinin çok kötü yapılmış olmasıdır.

Yorumlar (34)
Emre 2 ay önce
Abdullah hoca ruhsuz futbolculari tek tek gonderir zimba gibi takim yapar ama zaman vermeliyiz
Ayhan kurt 2 ay önce
Abdullah avcıya kadar hoca kalmadı ünal gönder çimşir getir olmadı yedek hoca olmadı başakşehir 10 puan öndeyken şampiyonluğu galatasaraya veren hoca beşiktaştan gönderiliyor lafa bak hocalığını tarştirmazmiş de get ya al.basksnni defolup gidin
Ts li Dadaş 2 ay önce
Bu kadroyu kim kurdu.hemen bunların paralarını cebinden ödemeli. Bunlar topcu falan değil. Gençler oynasın. Bunlardan Iyi.omur oynamıyor. Yusuf oynamalı.
Özgür ata 2 ay önce
Lig sonuncusu Ankaragücü’nün dünkü maçını seyredenler görecektir ki onlar bile bizden kat kat güzel futbol oynuyorlar. Bu yönetim miyadını doldurmuştur
mavi 2 ay önce
TS da yönetşm değişikliği gerek çünkü bu yönetim yanlış sarmalına girdi, ilk büyük hatası ünalı göndermek sonrası şuandaki tablo zaten, yaw hangimantık yolunda giden takımın hocasını bunaltıp ve hoca nin başarısını yok sayıp ,kendi kendine olmuş olur diye ünalı gönderir bu yönetim takımı bitirdi yönetim bugünleri müneccim kahin degiliz bu hocayı ünalı gönderme taraftarın sesine kulak ver tut dedik bak bu yanlış seni de başkanlıktan eder dedik şimdi durum oraya yaklaştı.
Ercan 2 ay önce
1 milyar borca girecek kahramanınız da hazırdır illaki !! İstemezük. Değiştirin .... kiminle? Ne bileyim. Değişsin de ......
Yasar 2 ay önce
Güzel yazı , umarım Ağaoğlu okur
Osay61 2 ay önce
Tebrikler güzel yazı olmuş. Ağaoğlunun takımı ne hale getirdiği daha iyi ortaya çıktı.
Bulent 2 ay önce
Trabzon kasaba takımı oldu artık
Zorlamaya gerek yok
Artık tadı kalmadı
Elveda büyük trabzonspor
Bordo 2 ay önce
Yönetim, oturucak yaptığı yanlışların doldurduğu çöplerin ts u ne hale getirdiğini ve birzahmet geçmişde yazılan yorumları okuycak kibir yapmayacak dedim ki ünalı gönderme yıllar sınra takım oynuyor dikine tempolu herzaman zirveye oynar ,ünal giderse bu günleri ararsın ahmet agaoglu takım asansör olur yokkk...tekrar geri getir ünalı yokkk...gittin al saga ver sola avcıyı getirdin takımı iyice şapa oturttun...Bu rüzgar böyle giderse yönetimle avcı gider...
Hacı 2 ay önce
İnşAllah birlikte giderler. Yönetim ve Avcı. İstemiyoruz.
Araklı 2 ay önce
Afobe
Marlon
Flavio
Kamil
Campi
Canini
Bilal
Flavio
Bunlar çöp
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@