banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Dikkat çeken kadınlar günü mesajı: Kadınlar günü kadınlara çiçek alasınız diye değildir

Trabzon Tabipler Odası Başkanı Ebru Sivri 8 Mart Dünya Kadınlar günü için yayınladığı mesaj dikkat çekti.

KADIN 08.03.2020, 12:08 08.03.2020, 16:22
Dikkat çeken kadınlar günü mesajı: Kadınlar günü kadınlara çiçek alasınız diye değildir

Haber61 Haber Servisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedneiyle kutlama mesajları hem sosyal medyada hem de cep telefonlarına kısa mesaj olarak yağmur gibi yağarken  Trabzon Tabipler Odası Başkanı Ebru Sivri dikkat çeken bir mesaj yayınladı.

Sivri, başka bir boyuta dikkat çekerek insanların birbirlerine ettikleri küfürleri hatırlattı.

Sivri şu ifadeleri kullandı;

İnsanlığa bir hatırlatma 8 Mart dünya kadınlar günü kadınlara çiçek alasınız diye değildir. Birbirinizin anasına bacısına küfredip, şiddete, mobinge uğratıp kadınlar gününde süslü sözlerle adam gibi davranın diye de değildir. 
Kadınların katılmadığı bir mücadele başarıya ulaşamaz. Ayrıştırılmadan, ötelenmeden, siyasi, sosyal ve ekomik anlamda söz sahibi olmak, özgürce fikirlerini savunabilmek, aile içinde ve dışında değer görebilmek, seçme ve seçilme hakkına sahip olmak, bir birey olarak görülebilmek ve çok daha fazlası. Gücünün farkında olan tüm kadınlara selam olsun. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Berna Kılıç 7 ay önce
Kani bey doktor hanim sizin bahsettiginiz kadinlar icin yazmadi bu yazıyı. Konuyu saptırmayin! Onlarin terbiyecisi doktor hanim değil. Siz tamamen söz konusu olmayan bir sey icin yorumda bulunmussunuz. Yorum yapacam diye yorum yapmışsınız.
Kani 7 ay önce
Öncelikle tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun. Dr hanım içindeki kurtları dökmüş. Erkeklere ana bacıya sövüp kadınlar günü kutlamak üzerinden gönderme yapmış. Diğer yerleri bırak dr hanım sadece bir maça git ve orada kadınların nasıl ana avrat bacı küfür ettiğine şahit ol. Evet yanlış. Ama önce hemcinsleriniz kendi hemcinsine saygılı olmalı değil mi. Her zaman günah keçisi erkekler. Ya kadınların erkeklere uyguladığı psikolojik şiddeti ne yapacağız. Yani demem o ki herşeyin suçlusu olarak erkekleri göstermeyi bırakın. Bazı münferit örnekler olabilir. Ama onlarda kaide teşkil etmez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@