İzmir'de acı tablo büyüyor! Ölü sayısı artıyor

İzmir depreminde ölenlerin sayısı 39'a yükseldi

İzmir 31.10.2020, 22:57
İzmir'de acı tablo büyüyor! Ölü sayısı artıyor

İzmir depremi ile ilgili ajanslardan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. AFAD depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 39'a yükseldiğini duyurdu. Öte yandan AFAD, deprem sonrasında, 40'ının büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşandığını belirtti. İşte, AFAD'dan gelen o son dakika açıklaması...

AFAD'dan saat 22:15'te yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km'dir. Deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 40 artçı olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

SAKOM’dan alınan ilk bilgilere göre 1’i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 39 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 885 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir’de halen 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir."

Yorumlar (3)
BenDeniz 1 ay önce
O insanlara bu tabloyu yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok! Yaşlı genç hiç farketmez 16 yaşında bir çocuğun beni burdan çıkartın feryadına ülkeyi yönetenler,tüm sorumlular kulak verin o gencecik çocuğa bunu yaşatmaya hakkınız yok Allah’a nasıl hesap verecekler.
Tursun 1 ay önce
Birilerini elestirmeknicin bunubkullanmayın ayıp günah devletnherkademesiylebmilletbherbşeyiylenhazırdı ben bileziklerini almak için insanın kolunu kesmeni gördüm ne devlet nenhükümetbvardı o zaman
yorumcu 1 ay önce
Ben asagiya ulkeyi yonetenlerin elazig depreminden sonra sosyal medyada milletten gelen tepkiler uzerine soyledigi sozleri birakiyorum , siz karar verin hesap gununu ne kadar dusunduklerine. "Sosyal medyada insanı tahrik eden bazı mesajlar var ki onlar çok çok beter, berbat, ahlaksızca... Örneğin, '20 yıldır bu hükumet depreme yönelik ne yapmış' diyecek kadar. Depremi durdurma şansınız var mı? Böyle bir imkan zaten söz konusu değil. Bunu dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir ülkenin yapması mümkün değil." , "Bu tür afetler bizler için büyük bir imtihan. Ve bu konuda Müslüman olmanın, teslimiyetin hep en güzel örneklerini vermişiz"
Gordugunuz gibi bu dunyada kimse Allah'a hesap verecegini dusunmuyor.Bu Allah'a havale eyme isi fakir ve ezilen halklarin ortak ozelligi.Aslolan hesabin Demokrasi ve insan haklari cercevesinde bu dunyada sorulup bu dunyada verilmesidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@