İYİ Parti'de 28 Ocak'ta gerçekleşecek İl kongresi öncesinde Başkan Adayı Fatma Yıldız Başkan İl başkanlığı için adaylığını açıkladı.

 İlçe başkanlarını tam kadro katıldığı toplantıda, GİK Üyeleri Yavuz Aydın ile Şükrü Kuleyin'de hazır bulundu.

İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık da adaylık açıklamasına katılarak Fatma Yavuz Başkan'a destek verdi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkan Adayı Fatma Yıldız Başkan'ın açıklamaları şu şekilde:

Yaklaşık 1 ay önce İYİ Parti Trabzon İl Başkan adaylığıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapmış ve süreci şeffaf bir süreç olarak tanımlamıştım. Teşkilat mensuplarıyla istişareler gerçekleştirdim. Gittiğim her yerde hoşgörüyle karşılaştım.

Biz İYİ Parti olarak siyaseti her zaman etik kurallar üzerine inşa ettik. Bizler kutuplaştıran değil birleştiren, birlikte yönetim şeklinden keyif alan, daha demokratik, daha çağdaş bir anlayışla var olacağız. Toplumumuzun her kesiminin cesur sesi olamaya kendimizi adayacağız. İnşallah partimizi Trabzon’da ve Türkiye’de birinci parti yapıp Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapacağız.

İYİ Parti Trabzon'da kongre ateşi yandı! Fatma Yıldız Başkan, İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı

28 Ocak 2023 Cumartesi günü yapılacak İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulu’nda İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda adaylığımı açıklıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bugün burada bulunarak beni onurlandıran ve destekleriyle bana güç veren İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyemiz değerli büyüğümüz Sayın Ali Sağır’a, Genel İdare Kurulu Üyelerimiz Sayın Şükrü Kuleyin'e ve Sayın Yavuz Aydın’a, İYİ Parti Yomra Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık’a, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, desteklerini esirgemeyen ilçe başkanlarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza ve basın toplantısı için zamanlarından feragat ederek burada bulunan siz değerli basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum.

Milletimizle beraber, el ele, omuz omuza, gönül gönüle iktidara yürüyoruz. Güneşin doğmasına çok az kaldı. Allah'ım çıkmış olduğumuz bu yolda yar ve yardımcımız olsun inşallah. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Haber61 - Haber Servisi -

İYİ Parti Trabzon'da kongre ateşi yandı! Fatma Yıldız Başkan, İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı