alexa metrics

banner536

banner572

İşte dünyanın en güzel 20 otomobili

Haber 29.06.2019, 14:35

Her alanda olduğu gibi otomotiv endüstrisinde de güzellik kavramı kişiden kişiye değişen bir olgudur. Kimi kullanıcı daha sert tasarımlı otomobilleri beğenirken kimi kullanıcılar daha yumuşak hatlı otomobilleri tercih ederler. Üretici markalar ise bu durumun farkında oldukları için belirli periyotlarda tüm ürün gamının tasarım dilini tam tersiyle değiştirir. Bu dönüşümlü ve uzun süreç içerisinde dönem içindeki tasarım trendleri değişir, otomobiller değişir ve tüketici eğilimleri de bu durumdan etkilenip değişir.

İngiltere’nin en popüler dergilerinden biri olan Autocar Dergisi bu detaylar ışığında tarihin en güzel olarak kabul edilen 20 otomobilini yayınladı. Bu listede en çok dikkat çekenlerden biri İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari’nin bu listede 6 modeliyle birden var olması. Bu durum aklınızda İtalyanların bu işi en iyi biçimde yaptığı fikrini oluşturabilir ki bence böyle.

Ancak İngiliz dergisi olan Autocar’ın İngiliz otomobillerini de ezdireceğini düşünemezdik. Listenin ilk sırasında Jaguar’ın efsane modeli E-Type Series 1 Coupe yer alıyor. Ayrıca listede 3 farklı İngiliz daha var.

İşte o liste;

Gelişmelerden Haberdar Olun

@