Yolcunun kabin memuruna verdiği not korkuttu

Kıbrıs seferini yapacak uçakta yolcunun kabin memuruna verdiği not hareketli anların yaşanmasına neden oldu.

İstanbul 24.05.2017, 22:03
Yolcunun kabin memuruna verdiği not korkuttu

Kıbrıs seferini gerçekleştirecek uçağında bir yolcunun kabin memuruna verdiği yazılı not, uçakta hareketli anların yaşanmasına neden oldu. ‘Buradan KKTC Başbakanı’na sesleniyorum. Olacaklardan ben sorumlu değilim’ şeklindeki not üzerine uçakta arama yapılırken notu veren yolcu gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre Atlasglobal Havayolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan KKTC Ercan Havalimanı’na gerçekleştireceği KK1010 sefer sayılı tarifeli uçağı kalkış için son hazırlıkları tamamladı. Bu sırada bir yolcu elinde bulunan ‘Buradan KKTC Başbakanı’na sesleniyorum. Olacaklardan ben sorumlu değilim’ yazılı not kağıdını kabin memuruna verdi. Bunun üzerine uçağa polis ekipleri çağırıldı. Notu yazan yolcu polis tarafından gözaltına alınırken, diğer yolcular uçaktan indirildi. Polis ekipleri not üzerine bomba prosedürü uygulayarak uçakta arama yaptı.

Olay nedeniyle 16.45’de yapılması planlanan İstanbul-Ercan seferi gecikmeye uğradı. Yolcular 4 saatlik rötarın ardından başka bir uçakla saat 20.40’da Ercan’a gönderildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@