banner491

Skandal açıklama: Hayırcıların karıları ve kızları ganimet olarak evetçilere helaldir!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanın sosyal medya hesabından hayır oyu verecekleri skandal ifadelerle hedef alması büyük tepki topladı.

Skandal açıklama: Hayırcıların karıları ve kızları ganimet olarak evetçilere helaldir!
banner455
banner432

İBB Haller Müdürlüğü’nde “Gece Amiri” olarak çalıştığı belirtilen Ömer Akbayrak, “Hayırcıları” hedef alarak “Bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” dedi. İBB Akbayrak'ın görevden alındığını duyurdu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü’nde “Gece Amiri” olarak çalıştığı belirtilen Ömer Akbayrak, “Hayırcıları” hedef alarak “Bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” dedi.

İBB çalışanı Ömer Akbayrak, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlar. CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis’te başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile ‘evet’çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir.”

Sosyal medyadan yazdıklarına gelen tepkiler üzerine ise İBB çalışanı Ömer Akbayrak, "Bunlar bizi denize dökmekten ve savaştan bahsediyorlarsa, biz de savaş hukukundan bahsettik" savunmasını yaptı. Akbayrak, daha sonraki paylaşımında ise "hayır" oyu kullanacaklara "Nemrut" ve "Firavun" benzetmesi yaptı. Kendilerine savaş açıldığını iddia eden Akbayrak, "Onlar savaş açar, biz cihat eder ganimetleri toplarız mahşere kadar" paylaşımında bulundu.

GÖREVDEN ALINDI

İletinin sosyal medyada paylaşılması ve tepkiler üzerine Ömer A., hakkında, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla soruşturma başlatıldığı, görevinden alındığı öğrenildi.

 
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 11:39

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 3 yıl Önce

Beyni yıkanmış insan görünümlü embesil

Oktay
Oktay - 3 yıl Önce

Serefsiz Adam,Peygamberimiz bile Savasta Kadin,Kiz,Cocuklara ve Yaslilara dokunmayin diye Nasihat etmistir.Evet diyen bir Insanim.Ama Namusuz degilim.

Önder
Önder - 3 yıl Önce

Emin olun bu adam ilerde büyük mevkilere getirilir. Bugüne kadar hep öyle yaptılar.

Apo
Apo - 3 yıl Önce

Sen kimsin lan bu nasıl laf seni bulacam karınıda kız kardeşinide vereceksin bu nasıl söz kime bu laflar

banner441

banner472