banner518

Skandal açıklama: Hayırcıların karıları ve kızları ganimet olarak evetçilere helaldir!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanın sosyal medya hesabından hayır oyu verecekleri skandal ifadelerle hedef alması büyük tepki topladı.

İstanbul 14.04.2017, 11:15 14.04.2017, 11:39
Skandal açıklama: Hayırcıların karıları ve kızları ganimet olarak evetçilere helaldir!

İBB Haller Müdürlüğü’nde “Gece Amiri” olarak çalıştığı belirtilen Ömer Akbayrak, “Hayırcıları” hedef alarak “Bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” dedi. İBB Akbayrak'ın görevden alındığını duyurdu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü’nde “Gece Amiri” olarak çalıştığı belirtilen Ömer Akbayrak, “Hayırcıları” hedef alarak “Bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” dedi.

İBB çalışanı Ömer Akbayrak, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlar. CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis’te başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile ‘evet’çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir.”

Sosyal medyadan yazdıklarına gelen tepkiler üzerine ise İBB çalışanı Ömer Akbayrak, "Bunlar bizi denize dökmekten ve savaştan bahsediyorlarsa, biz de savaş hukukundan bahsettik" savunmasını yaptı. Akbayrak, daha sonraki paylaşımında ise "hayır" oyu kullanacaklara "Nemrut" ve "Firavun" benzetmesi yaptı. Kendilerine savaş açıldığını iddia eden Akbayrak, "Onlar savaş açar, biz cihat eder ganimetleri toplarız mahşere kadar" paylaşımında bulundu.

GÖREVDEN ALINDI

İletinin sosyal medyada paylaşılması ve tepkiler üzerine Ömer A., hakkında, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla soruşturma başlatıldığı, görevinden alındığı öğrenildi.

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
arif 3 yıl önce
Beyni yıkanmış insan görünümlü embesil
Önder 3 yıl önce
Emin olun bu adam ilerde büyük mevkilere getirilir. Bugüne kadar hep öyle yaptılar.
Apo 3 yıl önce
Sen kimsin lan bu nasıl laf seni bulacam karınıda kız kardeşinide vereceksin bu nasıl söz kime bu laflar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@