banner536

banner526

banner513

Öğrencisinin elini cetvelle kıran öğretmene 3 bin TL para cezası

Ödevini yapmayan öğrencisinin elini tahta cetvelle kırdığı iddiasıyla yargılanan öğretmen, 3 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. 

İstanbul 12.04.2017, 14:00 12.04.2017, 14:57
Öğrencisinin elini cetvelle kıran öğretmene 3 bin TL para cezası

İstanbul Beyoğlu’ndaki bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Serdar T.’nin (28) ödevini yapmadığı gerekçesiyle öğrencisi Tuba K.’nın elini tahta cetvelle kırdığı iddia edilmişti. Küçük kızın ailesinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda 4,5 yıla kadar hapsi talep edilen öğretmenin davası karara bağlandı.


İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık Serdar T. katıldı. Esasa dair savunması sorulan sanık Serdar T., “Ödevini yapmayan mağdura sadece uyarılarım olmuştur ve 5 gün sonra kırık raporu alınmıştır. Beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme, Serdar T.'yi “kasten basit yaralamak” suçundan 120 gün adli para cezasına çarptırdı. Öğrencisini, “Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle kasten yaraladığı” gerekçesiyle cezada artırıma giden mahkeme, sanığın 150 gün karşılığı olan 3 bin TL adli para cezasına mahkum edilmesine karar verdi. Verilen cezanın miktarı ve sanığın sabıkasız oluşu nedeniyle ceza 5 yıl süreyle ertelendi.

Olayın geçmişi

İddiaya göre, geçen yıl Beyoğlu’nda bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmeni Serdar T. öğrencilerine verdiği ödevleri kontrol etmek istedi. 13 yaşındaki öğrencisi Tuba K.’nın ödevini yapmadığını gören öğretmen ‘bir daha ödevlerinizi yapmadan buraya gelmeyeceksiniz’ diyerek eline 3 adet tahta cetvel aldı. Cetvelleri birleştirerek Tuba K.’nın avucuna sertçe vurdu. Acıdan ağlayan küçük kız eve gitti ve annesi krem sürerek sargı bezi ile sardı. Hafta sonu tatili nedeniyle iki gün sonra okula eli sarılı giden Tuba K.’nın ağrıları gittikçe arttı. Daha sonra annesi tarafından hastaneye götürülen küçük kızın başparmak kısmında bulunan kemikte kırık tespit edildi. Bunun üzerine küçük kızın ailesi öğretmen Serdar T.’den şikayetçi oldu. Savcılık öğretmen hakkında kasten yaralama suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ayhan 3 yıl önce
yuh yani 3 bin tl mi bu mu yani ceza yazıklar olsun!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@