banner556

Maske takmayan vatandaş polisin sınırlarını zorladı

İstanbul Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında maske denetimi yapıldı. Yapılan denetimde polis ekipleri maske takmayan 3 vatandaşa toplam 2 bin 700 TL ceza kesti. Ceza yazılan bir vatandaş ve polis arasında tartışma çıktı.

İstanbul 13.09.2020, 12:40 13.09.2020, 12:42

İstanbul Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan maske denetiminde, vatandaşların maske kullanımları kontrol edildi. Denetimlerde maske takmayan 3 vatandaşa toplamda 2 bin 700 TL para cezası kesildi. Ceza yazılan bir vatandaşın “Senin ismini öğreneceğim ben” sözü tartışmaya sebep oldu. Cezai işlem uygulanan vatandaş, ceza kağıdını yırtarak bölgeden ayrıldı. Cezai işlemi kabul etmeyen başka bir vatandaş ise, polisin eline sert temasta bulundu. Sakinliğini koruyan polis ekipleri, şahsa maske takmamaktan dolayı 900 TL para cezası kesti. Maskesini çantasında taşıyan başka bir vatandaş ise, “Telefonla konuşuyordum çantama koydum” diyerek kendini savundu.


Sigara içmek için maskesini çıkaran bir vatandaş, “Keşke ilk başlangıç sürecinde böyle devam etseler de öyle ceza yeseydik. Yani geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz. Burada sosyal mesafe diye bir şey yok. Devlet görevlileri görevini yaptılar. Biz cezamızı öderiz hiç sorun değil. Ceza yemişiz, sigara içmişiz. Şuradaki bütün insanlara bakın, keşke bu kadar duyarlı olsalar. Herkese ceza kesiyorlar, hiçbir şey demiyorum" diyerek uygulamanın yapılması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (11)
M. M 5 ay önce
Bu polisleri önce Malazgirt saray açılışına daha sonra Giresun mitingine ve daha sonra Kocaeline AKP millet vekili oğlunun düğününe yollayalım. Sahi orada ceza yazabilirler mi? Bu ülke ye kürküm yeee.. Nereye kadar..?
.. 5 ay önce
ahmet61 M.M yorumcu zaten bu cezalara kurallara yakınmıyor herkese eşit adaletli iş yapılmasından yakınıyor yani bu yazılan cezayı yorum yapan M.M dediği yerlerde yapabilir misiniz onu söylemeye çalışıyor anlamadığın şey o.
Satarili 5 ay önce
Yav bu Polisler zorla sizi yasamda tutmak için çaba veriyor,sizlerde zorluk çikartiyorsunuz.Ayiptir be.Birakin glrevlerini yaosinlar.Dua edinde Copllanmayin.Ne bu yav.Zorla güzellik olmaz ama güzel olmayaninda yasama halki olduguna kanaat getirin.Ne laf anlamaz insanlar var.Devlet daha ne yapsin.....Yazik
Ahmet61 5 ay önce
Senin gibi odunlar oldugu surece zaten bu ülke kalkinamaz. Uyacaksiniz jardesim kanun ne diyor uyacaksiniz. Uymamk istemiyorsanda cezaya sesini cikaramassin.
Hasan55 5 ay önce
Yaptıkları hareketler terbiyesizlik, ama diğer yandan da maalesef bu işte bile DEVLET eşit ve adil olamıyor.
Trtrtsts 5 ay önce
Garibana kes cezayı oh ne güzel. Her alanında batmış bir ülke yazık...
Kemalsdk 5 ay önce
Ne yapacan lan ismini öğrenince ,,he,,,
M. M 5 ay önce
Koyun sürüleri bu ülkede sizin gibi okuduğunu almayan akıllılar olduğu sürece korona bize vız gelir.. Biat etmeye devam.
Kurt 5 ay önce
Has ettiler sana, Kanun kanundur! Okadar basit! Bu vatandaşa tehditten ve çevreyi kirletmekten cezai işlem yapılması şart!!!
Ali 5 ay önce
Para cezası yerine camilerde tuvalet temizleme görevi verilsin
OFLU TÜRK 5 ay önce
POLİSİ SUÇLAMAYIN ONLAR VERİLEN GÖREVİ YAPIYORLAR.MASKE TAKMAYANLAR SONRA SOLUNUM CİHAZI TAKARSINIZ DEMEDİ DEMEYİN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@