banner556

>

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçe belediye başkanlığında yapımına başladığı, bugün bitme noktasına gelen Beylikdüzü’ndeki Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ile İbrahim Cevahir Camii’ni ziyaret etti. 

İstanbul 03.01.2021, 16:25 03.01.2021, 16:30
Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı ve bitme noktasına gelen Beylikdüzü’ndeki Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ile İbrahim Cevahir Camii’ni ziyaret etti. Kulıçdaroğlu ile İmamoğlu’na, cemevi ve cami ziyaretlerinde, CHP milletvekilleri Turan Aydoğan, Gülüzar Emecan ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, her iki yapı hakkında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat tarafından bilgilendirildi. Ziyaretin cami bölümünde Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı’na, İmamoğlu’nun annesi Hava İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu da katıldı. Cami bahçesinde bir süre dinlenen Kılıçdaroğlu, İmamoğlu Ailesi’yle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

KILIÇDAROĞLU, SÖZÜ İMAMOĞLU’NA VERDİ

Gazeteciler, bu dinlenme sırasında Kılıçdaroğlu’na, “Birkaç gündür İstanbul’da yoğun programlarınız var. Dün de yeni yıla açılışla girmiştiniz. Ankara’dan da yansımaları oldu AK Parti tarafından. Açılışını yaptığınız tramvay hattı tartışma konusu, ‘Biz yaptık’ diyorlar. Siz, ne dersiniz bu açıklamalara” sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu, “Buna güzel cevap verilir yani. Atılmış bir pas, artık bunu gole çevirmen lazım” diyerek sözü İmamoğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu’ndan sözü alan İmamoğlu, soruyu şu şekilde yanıtladı:

“ALKIŞLAYACAKLARI ÇOK DAHA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

“Öncelikle, ‘Biz yaptık’ anlayışına gelmiş olmaları sevindirici. Gerçekten biz yaptık. Çünkü, 16 milyon İstanbullu yaptı. Haklılar. İstanbullu olanlar bunu keyifle söyleyebilirler; ister Ak Partili olsun, ister diğer partilerden olsun, ister CHP’li, İYİ Partili olsun. Ama bu proje özelinde şunu söyleyelim: Yüzde 55’e yakınını biz yaptık. Bizden önceki dönemde de yapılan bir bölümü de var. 2016’da temelini attılar, projeyi başlattılar, ‘2018’de bitireceğiz’ dediler; bitiremediler. Geldiğimizde durmuş bir proje aldık. Bahsettiğim yüzde 55’lik kısmını, yaklaşık 1 yılı biraz aşkın bir sürede pırıl pırıl bir şekilde yapıp, İstanbullulara kazandırdık. Alkışlamalılar. Biz, nasıl bizden önce yapılan doğru işleri alkışlıyorsak, alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar. Çünkü, bundan sonra alkışlayacakları çok daha güzel işler yapacağız. Bu hattın içerisinde, gerçekten ciddi, kritik, teknik sorunları da biz çözdük. 2000’e yakın kazık çakılmış bir hatta dönüştü burası. Yanlış yapılmış 1,3 kilometresini tekrardan söküp, yıkıp, yeniden yapmak zorunda kaldık. Bu yönüyle bütün sıkıntılarını giderdik ve çözüme kavuşturduk. Anlıyorum; kıskanıyorlar. Ama olsun, kıskansınlar. Hatta bugün, biraz daha fazla kıskanabilirler; annemin yanındayım çünkü.”

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

“GENEL BAŞKAN’IMIZIN TALİMATI: HER İLÇEYE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

İmamoğlu, “Bulunduğumuz alanla ilgili bir metro projesi olacak mı” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Genel Başkan’ım, yolda gelirken, ‘Kendi ilçene ne yapıyorsun’ diye sordu. Ben de ‘Çok güzel işler yapıyoruz’ dedim. Dün bunu konuştum; Genel Başkan’ım da çok üzüldü. Bizden önceki dönemde, CHP’li belediyelerin olduğu yerler ile AK Partili belediyelerin olduğu yerler arasında, Büyükşehir’in kişi başı yaptığı yatırım bedeli, 1’e 3.  Yani biri CHP’li, üçü AK Partili. Biz de söz veriyoruz bütün İstanbul’un, bütün ilçelerine; çünkü Genel Başkan’ımızın bize bir talimatı var: ‘Hangi partiye oy verirse versin, eşit hizmet götüreceksiniz’. Biz de bütün İstanbul’un her ilçesine eşit hizmet götüreceğiz. Bu bölge, çok ihmal edilmiş. Yaklaşık 18 yıldır metro sözü verilen bir yer. İnşallah, İncirli-Beylikdüzü hattını harekete geçireceğiz. Bir örnek daha: Bu iş, başlamak ile olmuyor. Mahmutbey ve Esenyurt hattı… Evet, 2017’de ihaleyi yaptılar; çivi çakılmadı. Daha öncesini söyleyeyim mi? Projesi yok, finansmanı da yok; ama şimdi finansmanı da bulduk. Mahmutbey-Esenyurt hattını da biz başlatıyoruz. Dolayısıyla, İstanbul’un her köşesine, her noktasına, oy versin, vermesin… Hani birileri demişti ya; ‘Tabii ki oy veren ilçelere daha önce hizmet götüreceğiz” diyen belediye başkanları vardı İstanbul’un… Biz, tam tersine, oy versin, vermesin -ki o da Genel Başkan’ımızın bize tavsiyesidir, talimatıdır- ‘Oy vermeyenlerin gönlüne daha çok girin’ talimatı üzerine; ayrımcılık, kayırmacılık yapacaksak, az oy verenlere biraz daha hizmet etmeyi özenle yaparız. Kimsenin endişesi olmasın.”

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

KREŞ VE HARAMİDERE İNCELEMESİ

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, cemevi ve cami ziyaretlerinden sonra rotayı, Esenyurt’taki “Yuvamız İstanbul Kreşi”ne çevirdi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan’dan kreşle ilgili bilgi alan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na, yuva öğrencileri tarafından yapılan yeni yıl hediyeleri sunuldu.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun son durakları, aşırı yağışlardan kaynaklı su baskınlarıyla gündeme gelen Esenyurt Haramidere’deki İSKİ şantiyesi oldu. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, burada İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: “Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar”

Yorumlar (12)
devo 3 hafta önce
doğru en azından heykel yapıyorlar. 75 milyona ihale edilip te 750 milyon liraya liman inşaatı bitirtmiyorlar. doğru ve yanlış işler kısmını incelemek istersen sayıştay raporlarını incelemeni tavsiye ederim. doğru işler mi yanlış işler mi o zaman daha iyi yorumlarsın. Ha sende eğer kardeşim çalıyorlar ama yapıyorlarcılardansan yorumunla gurur duyabilirsin.
Gerçekler 3 hafta önce
Sayıştay diyor ki; ey İmamoğlu markette litresi 3.5 lira olan sütü 8 liraya ihalesiz alamazsın. İmamoğlu ne diyor; çocuklara süt dagitmamiz engelleniyor. Anlayacagin senin İmamoğlu litrede 4.5 lirayı cukka cebine atıyor. Kaç milyon litre süt alacak sen hesapla, eğer hesap biliyorsan.
Vatandaş 3 hafta önce
Al birini vur ötekine ikiside birbirini aldamaz KeMal ve Ekomal
Vatandaş 3 hafta önce
Fatih anlayan anladı sen yorma beyninide kulaklarından duman çıkıp yanmasın
Fatih sağlam 3 hafta önce
Vatandaş ne dedin,,
Davut kazancı 3 hafta önce
İmamoğlu çukka yapmaz,,çukka işi akp camurunun işi
..... 3 hafta önce
Tabii canım, yapmaz. Balıkesir Edremit babasıyla birlikte parsel parsel yiyorlar haberin yok. 20 kuruşluk maskeyi 3.5 liraya alıyor, İmamoğlu cukka yapmaz. Adam İstanbul'un cukka kralı.
Deliveli 3 hafta önce
Gene başladın yoz ideolojiye....soldan bişey olmazzzz....milliyetçi ol...gerce olamazsın ya..
Of lu 3 hafta önce
İki güzel İnsan,yolunuz açık olsun
Cenk 3 hafta önce
Bu ülkede acaba kim kimi dogru birsey yaptigi zaman bunu kabul etmis ve sen bunu bekliyorsun? Ve birde ne zaman heykelleri bitirmeyi düsünüyorsumuz, cünkü tek yapabildiginiz is bunlar.
Sevdalii 3 hafta önce
Bu terslikte bir ilişki var ama dur bakalım
Ali 3 hafta önce
Her ilçeye eşit hizmet getireceklermis siz çalmayın yeter kimse sizden hizmet beklemiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@