banner536

banner526

banner513

İşte İstanbul seçiminin iptal nedeni!

İstanbul seçiminin iptal nedeni nedir? Açıklandı!

İstanbul 06.05.2019, 21:12 06.05.2019, 21:44
İşte İstanbul seçiminin iptal nedeni!

İstanbul'da yeni seçim tarihi belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yaptığı olağanüstü itirazı kabul etti. Kurul, seçimlerin 23 Haziran'da yenilenmesine karar verdi.

SEÇİMİN YENİLENME NEDENİ

YSK'nın yenileme kararını, sandık kurulu başkan ve üyelerinin kanunun açık hükmüne rağmen kamu görevlisi olmaması nedeniyle aldığı öğrenildi. Sandık kurulu başkanlarının ve üyelerinin açıkça yasaya aykırı şekilde belirlenmesinin kararda etkili olduğu belirtildi. 225 civarında sandık başkanının ve 3 bin 500 sandık kurulu üyesinin, kanun hükmüne rağmen kamu görevlisi olmadığı tespiti gerekçesiyle, yenilenme kararı alındı. Bu sandıklarda kullanılan oy miktarının, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırımın arasındaki oy farkından fazla olması kurul kararını etkiledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
ibraam 1 yıl önce
Bu karar YSK'nın kararı değildir, Erdoğan'ın kararıdır. erdoğan istanbulu kaybetmişti, şimdi iktidarı ve dokunulmazlığı kaybetti, Bahçeliyı kutluyorum. Erdoğanı bitirdi..
trabzon 1 yıl önce
lanet olsun bu kararı alanlara ve aldıranlara.tamamen siyası bir karardır Allahın adaledi mutlaka teçelli edecektir..
ibraam 1 yıl önce
hukuk cinayeti. hepsi yüce divanlık. gerekçeli karada seçim kurullarının tam kanunsuzlukla oluşturulması diyor, ama o kurulların ilçe, muhtar, meclis üyeliği sonucunu iptal etmiyor. bu karar ysk nın deyil sapına kadar tayyipin kararıdır. hepsi yargılanmalı.. minareyi çaldılar ama kılıfa girmiyor..
Tsli 1 yıl önce
Trabzonu zaten kazanmışrık ya kısmet trabzonda kazanmaya. Kazanamazsak hiç olmazsa kuran okuyan bir Trabzonlu gelir. Birde domuz sever pkk lı sevinci, asker düşmanı il başkanı istifa etse daha da iyi olur.
Vatandaş 1 yıl önce
Benim anlamadığım sandık görevlilerinden dolayı iptal edilmiş.o zaman niye bütün ilçelerde iptal edilmiyor.ilçelerde oy kullanılırken sandık görevlileri başkamıydı.o zaman bu işin adalet neresinde...
tspor 1 yıl önce
ne sebebi Allah aşkına ne sebebi. sebebe gerek var mı? uyduruyolar bi sebep oldu bitti kim ne diyebilir. o kadar yüzsüzlük ki sadece bşehir başkanlığı iptal edilio, dierleri geçerli. e sandık başkanı usulsüzse hepsinde usulsüz. aman neyse farkeder mi padişah istedi.
Serkan öztürk 1 yıl önce
Nedeni camur siyaseti yapan yolsuzluk partisi akparti
davut 1 yıl önce
Tanrı türkü siyasal islamdan korusun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@