İşte AK Parti'nin İstanbul'da tutarsızlık olduğu öne sürdüğü tutanaklar

İstanbul'da aralarında tutarsızlık bulunduğu öne sürülen seçim tutanaklarının fotoğrafları ortaya çıktı.

İstanbul 01.04.2019, 21:19
İşte AK Parti'nin İstanbul'da tutarsızlık olduğu öne sürdüğü tutanaklar

İstanbul'da aralarında tutarsızlık olduğu ileri sürülen bazı sandık sonuç tutanakları ile oy sayım döküm çizelgeleri ortaya çıktı. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında bugün basın açıklaması yaptı. Yavuz, İstanbul'da 309 sandıkta 17 bin 410 oyun AK Parti'ye değil başka partiye kaydedildiğini ileri sürdü. Bazı sandık sonuç tutanağı ile oy sayım döküm çizelgelerini basına gösteren Yavuz, usulsüzlük olduğunu söyledi. Gösterilen örnek sandık sonuç tutanağı ile oy sayım döküm çizelgelerinde ise dikkat çekici detaylara rastlandı. 

Bağcılar'da sandık kurulunda sandık başkanı ve kurul üyeleri tarafından imzalanan sayım döküm çizelgesinde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına 131 oy çıktığı fakat bu rakamın sandık sonuç tutanağına 01 olarak aktarıldığı görülüyor. Sultanbeyli'de sandık kurulunda sandık başkanı ve kurul üyeleri tarafından imzalanan başka bir sayım döküm çizelgesinde ise AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına 201 oy çıktığı fakat bu rakamın sandık sonuç tutanağına 01 olarak aktarıldığı görülüyor. 

Yorumlar (9)
Necmi GİRİT 2 yıl önce
Türkiye mühürsüz oyların sayılddığını gördü yangın çıkartmaya gerek yok.
Ilayda 2 yıl önce
Ekrem Imamogluna helal olsun
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Kendileri yıllardır seçim kazandı kimse itiraz etmedi Hazmedeceksin imamoğlu devletin tüm imkanlarını kullananlara karşı seçimi kazanmıştır...
Vcm 2 yıl önce
Keske bundan onceki secimlerde de keske bu kadar duyarli olsaydi basın
ahmet 2 yıl önce
Sizler demekki bu zamana kadar aynı ankara belediye başkanı Mahsur YAVAŞ ın girmiş olduğu seçimlerde hep böyle hilelerle bu zamana kadar geldiniz vallayı helal olsun.Ama karşınıza bir İstatistiki bilgisi yüksek bir karadenizli çıktı daha böyle numaralar çeviremiyeceksiniz.Size yazıklar olsun Demekki İnsanların kanını böyle ömüyorsunuz Siz AKP liler
Türk 2 yıl önce
Oyları çalmışlar akparti ve mhp müşahitleri orada olmazsa olacağı buydu.
vali 2 yıl önce
2milyon 611 bin oy gecersiz olmustu referandumda , onu yuksel secim kurulu reise yazdi . bu sefer 200 bin kusur , bunuda binaliye yazin .
yasar 2 yıl önce
çamura yatmayın adam bileğinin hakkıyla kazındı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@