banner555

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hizmet” yanıtı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda bulunan spor tesislerinin yenilenerek açılması nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Her alanda kente hizmet ettiklerini vurgulayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisi ve İstanbul hakkındaki olumsuz sözlerine yanıt verdi. 

İstanbul 10.06.2021, 14:50 10.06.2021, 15:00
İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hizmet” yanıtı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda bulunan Maltepe Sahil Spor Tesisi’ndeki yenileme çalışmalarını tamamladı.

Tenis kortlarındaki dönüşüm faaliyetleri kapsamında, kortların üzeri ve çevresi tamamen kapatıldı. Zeminin genişletilerek yenilendiği tesiste, ulusal ve uluslararası müsabakaların izlenebilmesi için 1056 kişilik bir tribün yapıldı. Bu eklemeyle birlikte kortlar, her türlü hava koşulunda yılın 365 günü kullanılabilir duruma getirildi. Her hava koşulunda İstanbullulara tenis oynama imkanı veren tesis, pandemi kısıtlamaları nedeniyle hizmetlerine kısa süre devam edebildi.

Yeniden sporseverleri ağırlamaya başlayan İBB Maltepe Sahil Spor Tesisi'ndeki çalışmalar kapsamında, merkezde bulunan beş tenis kortundan dördü, daha nitelikli hale gelmesi için bakıma alındı.  Havanın açık olduğu günlerde sporcuların antrenman yaptığı, tenise ilgi duyanların eğitim aldığı kortlarda yürütülen çalışmalar, halkın bu alanları daha yoğun ve verimli kullanması için geliştirildi. Tesisteki en önemli yenilik ise dört kortun üzerinin ve çevresinin kapatılması oldu. Kortlar; 11 metre yüksekliğe, 90 metre uzunluğa ve 37 metre genişliğe sahip, "balon" olarak da bilinen çift katmanlı hava destekli “pinömatik sistem” yöntemiyle kapatıldı. Maltepe’ye, dört korttaki müsabakaları aynı anda izleme olanağı sağlayan önlü-arkalı 856 kişilik koltuk ve 200 kişilik balkon kapasitesi bulunan bir de tribün kazandırıldı.

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hizmet” yanıtı!

“HİZMETİ KONUŞUNCA, HEYECAN DUYUYORUM”

Yenilenen tesisler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açılış töreninde İmamoğlu’na; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ve Spor A.Ş. Genel Müdürü Renay Onur eşlik etti. İstanbul'un spor olanaklarını maksimum seviyeye çıkartmak istediklerini vurgulayan İmamoğlu, farklı ilçelerde, farklı tesislerin üretimi için çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Hizmet konusunun kendileri için öncelik olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Tabii hizmeti konuşunca, heyecan duyuyorum. Çok heyecan duyuyorum. Dün, bir park açtık. Bugün buradayız. Yarın başka bir faaliyetimizi duyuracağız halka dönük, esnafımıza dönük. Esnafımıza, müthiş bir ‘Halk Bakkal’ projemizin tanıtımını yapacağız. Bugünlerde, -belki farkındasınızdır- yani özellikle görüyorsunuzdur, bildiğiniz gibi, beni halkımız takip ediyor. Bundan da memnuniyet duyuyorum. Bu şehrin en küçük hemşerisinden, yani bir çocuğumuzdan en deneyimlisine kadar takip ediyor. Ama beni en fazla ne memnun ediyor? Açıkçası; beni Sayın Cumhurbaşkanı’nın takip etmesi mutlu ediyor. İcraatlarımızı ve bizi takip etmeyi çok seviyor. Bundan da gerçekten çok mutlu oluyorum. Şunu da hissediyorum: İçten içe sempati duyduğunun da farkındayım. Bu sempatisini de çok beğeni ile karşılıyorum. Hatta bir hayranlık duygusunun oluştuğunu hissediyorum. Aklından çıkmıyor. Biraz da sanki imreniyor gibi. Yani imrenerek izlediğinin de farkındayım. Vardır ya; çok imrenirsen tırnaklarını yer gibi izlersin, sanki beni öyle izliyor Ankara’dan. Ne mutlu bana. Bundan mutluyum. Gerçekten sıkı bir takipçimiz olduğunu düşünüyorum. Bazen bedava süt dağıtıyoruz; onu anlatıyor. Metroları yapıyoruz, on tane metroyu harekete geçiriyoruz; dayanamıyor onu anlatıyor. Gerçekten ilgisine teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bir düşünürse, bir gün İstanbul turunu onla yapmak isterim. Yani şu İstanbul’u bir gezdirmek, ona, bilmediği hatta bazen yanlış anlatılan icraatlarımızı bizzat yerinde anlatmak isterim. İsterse halı sahada bir maç bile yaparız kendisiyle. Tenis de oynarız. Bu keyifli geziye kendilerini davet ediyorum. İlgisini lütfen kaybetmesin. İmrenerek izlemeye devam etsin. Bu yönüyle esas olarak hoşuma giden halkımızın bu sıkı takibi. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin. Çünkü sizlerle üretiyoruz, sizin paranızı, sizin bütçenizi, kuruşuna kadar bu şehrin hayrına, bu şehrin en güzel işlerine, bu şehrin geleceğine, bu şehre asla zarar vermeden zarar veren unsurları da bertaraf ederek hizmet etmeye devam edeceğiz.”

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından, İBB Yaz Spor Okuları’nda eğitim görecek çocuklardan oluşan takımlar, gösteri maçı yaptı. Tesisin açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesen İmamoğlu, gazetecilerin sorularını da burada yanıtladı. İmamoğlu’nun sorulara yanıtları şöyle oldu:

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hizmet” yanıtı!

CUMHURBAŞKANI’NA İSTANBUL DAVETİ

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silahtarağa’da düzenlediğiniz temel atmama töreninizi baz alarak, Riva’dan, Küçükçekmece derelerinin kirliliğinden bahsederek, “Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine bu ülkeyi terk etmeyeceğiz” dedi. Bu konuyla ilgili değerlendirmenizi alabilir miyiz?

“Az önce de söyledim; imreniyor, gıpta ediyor. Bizi, iyi takip ediyor. Bundan mutlu oluyorum. Açıkçası bu mutluluğundan herhalde bazen ne söyleyeceklerini şaşırıyorlar. Yanlış bilgiler de var; uyaralım. Davet ediyorum; gelsin, gezelim. Yaptıklarımızı gösterelim, yapacaklarımızı burada anlatalım, yerinde gösterelim. Bize mutluluk verir. Ama yanlışlarını düzeltelim. Yani biz biyolojik arıtmaya ‘hayır’ dedik, ihaleyi iptal ettik falan değil. Biz, biyolojik arıtmanın yapılacağı yere, biçimine karşı geldik ve Silahtarağa’yı kurtardık. Eyüpsultanlılar, Kağıthaneliler; o güzelim Silahtarağa’da 250 bin metrekare, o kadar önemsenen Haliç kıyısında, binlerce ağacın yok olacağı projeyi oradan kaldırdık. Bunun gibi, örneğin yıllardır ihmal edilmiş Şile’yi biz temizliyoruz; yıllardır ihmal edilmiş Beykoz’dan Boğaz’a yapılan atıkları biz bağlıyoruz sisteme. Yüzlerce noktasında İstanbul’daki su baskınlarını biz ortadan kaldırıyoruz. Belki, geçmişteki arkadaşlarının yapamadıklarını, ihmal ettiklerini biz yapınca böyle bir psikolojiye bürünüyorlar. İnsan heyecanlanınca böyle tırnağını yiyerek gıptayla izler; biraz öyle izlendiğimi hissediyorum. Bundan da mutluluk duyuyorum. Dediğim gibi; davetimiz büyüktür. Buyursunlar, gelsinler.

“MİLLET AÇSA SİZ DOYURUN’ YERİNE,  ‘BİRLİKTE ÇÖZELİM’ DEMELİYDİ”

Erdoğan’ın bir açıklaması oldu muhalefete yönelik, “Millet açsa, onları da siz doyurun” şeklinde açıklaması oldu…

“Bu talihsiz bir açıklama. Yani, ‘millet açsa’ diye bir tarif olmaz. Milletimiz aç, sıkıntısı var. Ama şöyle denseydi daha iyi olurdu: ‘Gelin bu sorunu hep beraber çözelim. Gelin bu soruna hep beraber katkı sunun, milletin işsizliğine, aşı olmayan hanelerin bu sorununa hep beraber çözüm bulalım.” Bu, çok kıymetli bir söz olurdu. Bu şekilde söylenmesi talihsizlik. Ama, dün Genel Başkan’ımın da ifade ettiği gibi; biz, CHP’li belediyeler olarak gerçekten muazzam işler yaptık. Bu zor günlerde, sadece İstanbul’da milyarlarca lira ile vatandaşımızın yanında olduk. Bunları son faaliyet raporunda da rakam rakam açıkladım. Onun için, iyi ki bu dönemde biz vardık. İyi ki bu dönemde, vatandaşın yanında olan belediyeler vardı. Olmaya da devam edeceğiz. Ama bundan sonra, bu tür sorunların çözümü, ‘Açsa, siz doyurun’ değil, ‘Gelin bu sorunu hep beraber çözüm bulalım’ anlayışıdır. Zaten biz onu temsil ediyoruz.

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hizmet” yanıtı!

“VATANDAŞIN VATANDAŞA YARDIMINA TAHAMMÜL EDEMEDİLER”

​Bir yardım kampanyanız vardı, hesaplara bloke konulmuştu…

“Bir vatandaşın, başka bir vatandaşa yardım eli uzatmasına dahi bloke kondu bu ülkede. Bu talihsizlik. O paralar, bir yıldır bloke edilmiş şekilde hesapta duruyor. 5 milyona yakın bizim, Ankara’nın ve diğerler belediyelerin var. Buna bile tahammül edemeyen bir anlayışın dile geliş biçimi herhalde bu.

“ATILACAK TEMELİN KANALLA İLGİSİ YOK”

​Dün Kanal İstanbul ile ilgili bir tarih açıklandı. İlk köprünün temeli 26 Haziran’da atılıyor. Temel atma törenine davet edilirseniz gider misiniz?

“Temel atma töreni diye bir şey yok. Şu anda yapılmak istenen; bir abur cubur işle, henüz izni alınmamış, doğru dürüst kurumlarla yazışma yapılmamış bir biçimde bir başlangıç yapılmaya çalışılıyor. Arkadaşlarımla süreci tahlil ediyoruz. İstanbul’un her metrekaresinden bizim haberlerimiz var. Şu anda araştırma içinde olduğumuz, araziler üzerinde yapılan bazı uygunsuz ve hukuka uygun olmayan işlemlerin içerisinde bulunuyorlar. Yapılan ve söylenen temel atma işi, aslında bir yol yapımı. Kanal ile uzaktan yakında ilgisi yok. Ancak onun bile bile yapılma biçimi uygunsuz, hukuksuz. Süreci analiz ediyoruz. Belki de birkaç gün içerisinde bu anlamda yerinden, nasıl hukuksuz, usulsüz işlemler yapıldığını vatandaşlarımla paylaşacağım. Takip ediyoruz. Bu şehrin teminatı olmaya, bu şehrin koruyucusu olmaya 16 milyon adına söz vermiştim. O tutarlılıkla sonuna kadar, bütün cesaret, mücadele ve azmimizle devam edeceğiz. Tek bir vatandaşımız dahi şüphe duymasın.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (53)
Maho61 1 hafta önce
Herşey çok güzel olacak!!!!!! izlemeye devam yeni felaketler yolda. Rabbim sizin şerrinizden muhafaza etsin fırsat vermesin size bir daha zihniyetinizi bu millet iyi biliyor 80 yıldır
Ali Başkan 1 hafta önce
Maho sen eve erken git kimseye takılma, sizlerin trolluk içeren zihniyetini şaşkınlıkla izliyoruz
Garip38 1 hafta önce
Çomar Davut hakareti kim yapmış yazdığın ilk yorumu oku yüzün kızarmıyorsa yine yaz
Davut 1 hafta önce
Garip bey hakaret etmeden kendinizi ifade edemiyorsunuz sanırım. Herkes giydiğinden giydirmek ister, siz de haklısınız.
Garip38 1 hafta önce
Fistanlı davuttt , ağzını temizle Çomar oğlu Çomar
Maho61 1 hafta önce
Davut sende keMal gibi kuruyorsun ama gerçekler tamamen farklı maalesef. Kemal gibi sende seçim sonrası bahaneleri şimdiden düşün derim. zira ancak bulursun çünkü kapasite belli sizde
Mantıklı 1 hafta önce
Sizleride gördük !!
Davut 1 hafta önce
Aktroller bir kalemden çıkmış yorumlarınız çok hoş :) İsterseniz mezdeke yapıp gerdan kırın, akp dönemi bitmiştir. Öpüyorum sizleri, selamlar :)
Kadir08 1 hafta önce
Arkadaş ispark hortumu demiş bence şimdi künk döşedi açılış yaptığı yerde oturuyorum ne açmış tenis oynanan yeri düzenlemiş bumu icraat ne güldüm ya
Seferıviç 1 hafta önce
Sn Erdoğan’ın İmamoğlunu imrenerek izlemesi !!! Şala gibisin İmamoğlu. Çok pot kırdın ve kabiliyet te bir yere kadar. Hemşehrimiz olman iyi ancak partin? O da ayrı bir falso. İşin çok zor. Arıtma tesisi için Açmama Töreni olayı zaten pamuk ipliği olan destek durumunu bitirdi. Seni Hdp bile kurtaramaz !!
Davut 1 hafta önce
Dostum şaka olan kısmı neresi? Dünyada aynı anda en çok metro inşaatıyapıaln kent olması mı? Çiftçiye destek çıkması mı? Trabzon’u dolmuşçular yönetiyor ama sen tabi akp il merkezinden bu yorumu yaptığın için ne desem boş :) Siz tek kalemden çıkmış yorumlsra devam edin.
selim 1 hafta önce
Seni imrenerek ağaçların yaprakları ve denizlerin müsilajları izliyor ekrem neremizle gülelim sana İstanbula hizmet namına sıfır hizmet isparkı pkklılara vermek en büyük hizmet aynen devam ekrem
selim 1 hafta önce
Davit sen hangi hizmeti aldın üst üste suaya yapılan hizmetimi ekmeğe yapılan 3 kere zam hizmetinimi metroya tranvaya yapılan zam hizmetinimi evet hizmet yaptı pkklı selönün tiyatrosunu istanbulda oynattı güzel bir hizmet metro temelimi attı 2 yılda ancak borç almakatan başka ne yaptıı
Davut 1 hafta önce
Dostum hangi hizmeti alamadın? Su baskıları engellendi, 10 tane metro inşaatı aynı anda yapılıyor, annelere bedava akbil veriliyor, yeni doğanlara 6 aylık bez mama veriliyor, yollara asfalt dökülüyor, metro 24 saat oldu. Sen ne istiyorsun?
selim 1 hafta önce
David ben yetkili falan değilim istanbulda 17 yıldır yaşan sürmeneli bir vatandaşım 2 yıldır ekremden hizmetin h sini bile alamayan bir vatandaşım sen galiba çok yetkili birisin parayla tutulmuş bir kalemşör gibisinin herkese yetişmeye çalışıyorsun az yavaş david
Davut 1 hafta önce
Merak ediyorum Sayın Başkanım Ekrem Bey haber olunca aynı kalemden çıkan neden bu kadar çok yorum oluyor :) Sen yetkili bir abiye benziyorsun var mı açıklamanız?:)
Vatandaş 1 hafta önce
Doğru, durmadan heykel açılışı yapıyorsun
Davut 1 hafta önce
Garip yüreğin yetiyorsa put diye kimi nitelendirdiğini yazar mısın :) Senden ricam siyaset bir tarafa lütfen lafını bilip öyle yaz. Karadeniz insanına yakışanı yap.
Garip38 1 hafta önce
Bunlar sever heykel karşısında esas duruşta durmayı,eeee inanç meselesi işte, kimi imanlı kimi put sever dimi davutttt
Davut 1 hafta önce
Karpuzun içine bebek koymayı bir ak partili belediyeler akıl ediyor, karıştırmış olmayasın? :)
katakulli 1 hafta önce
BU KADAR ENGELLERE RAGMEN VE BU KADAR IFTIRALARA RAGMEN IYI IS BASARDINIZ , DAHA YOLUN BASINDASINIZ . YOLUNUZ ACIK OLSUN .
Derman 1 hafta önce
Ekrem vurdu gol oldu. Biz aç doyururuzda senin gözün bile o parada yardım parasına bloke ne demektir? Ayıp gerçekten ayıp
Derman 1 hafta önce
Beğenmedim tuşuna basan yaratıklar eminim ki bu düzenin yolcuları çıkarcı aktrollersen başkası olamaz. Parti ayırmaksızın yardım parasına bloke koyan kendi menfaati ve rahatını düşünmektedir ötesi yoktur. Utanması ulan herkes şu zor süreçlerde elinden gelenin fazlasını yapması gerekirken akpliler yapılacak yardımı kesiyorlar ve bir de bu olayı beğeniyorlar neden? Çünkü 4-5 yerden maaş alıyorlar. İşe gitmeden maaş alıyorlar. Trol ordusundan bıktık arrık yanlışa yanlış diyemeyen insanlardan da? Sen İstanbul'un ödeneklerini kes bankalara kredi verme talimatı ver ondan sonra Ekrem başkanı eleştir. Buna ancak ve ancak senin çıkarcılarından başkası inanmaz. İlk seçimde gideceksiniz Tayyip efendi. Yüce divanda ki açıklamalarını sabırsızlıkla bekliyorum.
Soner 1 hafta önce
Dostum buna kimse cevap veremez. Yardım parasına çökmek, otele çökmek, marinaya çökmek hangi partiye ait davranışlardır bunu herkes bilir :)
kamil 1 hafta önce
hizmete bak be tenis kodunu tamir etmiş vay be yatırıma bak
Davut 1 hafta önce
Spora hizmet etmesin mi? Ne yapsın mafya ile otellere çöküp sonra paylaşsın mı? Nasıl olsun?
YETKİN 1 hafta önce
Seni imrenerek izleyenin vay haline.Kendini dev aynasında görmeye devam et.Hepiniz aynısınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@