alexa metrics

banner536

İmamoğlu açıkladı! İETT'de kadın şoför sayısı artıyor

İmamoğlu, "İstanbul trafiğinde daha çok kadın otobüs şoförü göreceksiniz" dedi.

İstanbul 13.08.2021, 12:36 13.08.2021, 16:23

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twittter hesabından yaptığı paylaşım ile İETT’nin kadın şoför sayısı 51 olacağını duyurdu. İmamoğlu, "İstanbul trafiğinde daha çok kadın otobüs şoförü göreceksiniz. İETT’nin kadın şoför sayısı 51 oluyor" dedi. 

İETT, üçüncü kez kadın şoför alımı için sınav açtı. Başvuru sürecinin ardından 10-11 Ağustos’ta gerçekleştirilen direksiyon sınavında, 25 aday başarılı oldu ve İETT şoförü olmaya hak kazandı.

Direksiyon sınavına katılan adaylar, şeffaf bir iş başvurusunun ardından iyi bir direksiyon sınavı geçirdiklerini ve sonuçtan çok umutlu olduklarını söylediler.

Kadınların da erkeklerin yaptığı birçok işi başarıyla yapabileceğini, güzel otobüs kullanabileceğini gösterdiklerini vurgulayan adaylar, “Kendimizle gurur duyuyoruz. Doğru ve güvenli şoförlük yaparak trafikteki kaza riskini azaltacağımıza inanıyoruz. Biz nerdeysek orası güzelleşiyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu: İETT’nin kadın şoför sayısı 51 oluyor
 


Yorumlar (5)
Turgay 6 ay önce
Diyarbakır annelerine dönüp bakmadın bir selâm bile vermedin. Hdpkk'dan mı korktun?
Ömer 6 ay önce
Adam zaten hdpnin istediği adam. Trabzon uyumaya devam etsin. İstanbulda pkk bütün fen işlerini yürütüyor şu anda, ibb sağolsun. Arabayla gezmek otobüsten daha ucuz şu anda, ibb sağolsun.
Okur 6 ay önce
Niye ki, erklerin suyu mu çıktı? Kadına reva görülen iş otobüs şoförlüğü mü? Ayıptır.
Kasım 6 ay önce
Kadını otobüs şoförü yapalım. Çocukları da kreşlerde erkek memurlar baksın. Bu kadın özgürlüğü erkeler için bayağı iyi imiş...
nizam 6 ay önce
Helal başkan sende olmazsan biz çalışmayı dürüstlüğü nerden görecektik.doğru yoldasın güzel insan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@