Evsizler için harekete geçtiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların ihbarları üzerine dışarıda kalan evsizlere yardım etmek için harekete geçti.

Evsizler için harekete geçtiler
banner432

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların ihbarları üzerine dışarıda kalan evsizlere yardım etmek için harekete geçti. Ekiplerin çalışmaları sırasında Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Hale Soygazi de ekiplere yardım etti. Sokakta kalan şahıslardan bazılarının zabıta ekipleri ile gelmek istememesi ise dikkat çekti.
Havaların soğuması sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri sokakta kalan evsizlere yardım için harekete geçti. İstanbul genelinde sokakta kalan şahıslar, vatandaşların ihbarı üzerine zabıta ekipleri tarafından alınarak Esenyurt Kıraç’ta bulunan barınma evine götürüldü.

 Beyoğlu Taksim Meydanı'nda çalışma yapan ekipler duraklara, banklara ve çeşmenin teknesi gibi yerlerde battaniyelere sarılarak yatan vatandaşları uyandırarak yardım etmek istedi. Sıcak bir ortam isteyen evsizler ekiplerin aracıyla barınma evlerine giderken, yardım talebini geri çevirenler ise ekiplerden ayrılarak gözden kayboldu. Taksim’de görüntülenen bir başka şahıs ise Taksim Meydanı’nda bulunan Beyaz Masa’ya gelerek, evsiz olduğunu ve barınmak için yer istediğini belirtti. Belediye ekipleri ise şahsı alarak barınma evine yerleştirmek üzere götürdü.

Kameralara yansıyan bir başka görüntüde ise Tophane’de bulunan tarihi çeşmenin iç kısmına yatan şahıslardan birinin, zabıtanın “Burada donacaksın. Gel seni barınma evine götürelim” demesi üzerine “Yarın para alacağım zaten sonra gideceğim” demesi dikkat çekti. Çeşmenin tekne bölümünde yatan şahsı gören Yeşilçam’ın ünlü ismi Hale Soygazi, ekiplerin yanına gelerek yardım edip evsiz şahısla ilgilendi. Çeşmenin diğer bölümlerinde ise yine evsizlerin hazırladığı boş yatakların bulunduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 10:00

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 yıl Önce

Bizim Trabzon yerel medyası iki hafta önceden başlıyor fenerbahçe ile yatıp kalkmaya bu da TRabzonspora zarar verip takımın motivasyonunu bozuyor. Buna birilerinin dur demesi gerekir.

Tomar
Tomar - 1 yıl Önce

Galibiyet alsa ne olur ki gider en dandik takımlara puanı verir. Bu mantıkla sıradan takım dışına çıkılmaz . Büyük hedefi olan , farkındalık yaratacak topcun yoksa gerisi hikaye.

serhat
serhat - 1 yıl Önce

Maça gidecek taraftarlarımız ne olur şu takıma doğru düzgün destek verin. Bir maçlığına olsun şu çekirdek yeme işini bırakın da rakibi ve hakemi baskı altına alın susmayın. Geçen kupadaki konya maçında 20 binden fazla taraftar var statta ses yok ya. İlk devreki gs maçında tribünler genele oranla daha iyiydi zaten hemen etkisini gösterdi. Bu maçta daha fazlası olsun Allahın izniyle yeneriz feneri. Fazlası olsun derken de inşAllah taşkınlık ve hükmen mağlubiyet olmasın. yenik duruma düşersek de destek verilmeli çünkü bu takım her an maçı çevirebilecek oyunculara sahip.

x5461
x5461 - 1 yıl Önce

Takimi destekleyelim.baska TRABZONSPOR yok .bu takimla yatip bu takimla kalkcaz yensede yenilsede .evet dandik takimlara karsi puan kaybetmessek oynucagin istanbul takimlarina karsi motivazyonlu cikarsin.bizim icin bundan sonra ilk 4 de girmrk bile zor olacak

asi
asi - 1 yıl Önce

6 sı hükmen mağlup

(TS)
(TS) - 1 yıl Önce

InsAllah olay cikmazda maci aliriz olay cikarsa gene puani fenere kendi elimizle biz veririz

yasar
yasar - 1 yıl Önce

Novak sakat mı?

YAKUP
YAKUP - 1 yıl Önce

OHOOOO ALAŞŞA VURDİZİ


banner393

banner426

banner463

banner441

banner462