Bilgisayarcıdan müşteriye fotoğraf şantajı

Bilgisayarını tamir için bıraktığı bilgisayarcıdan fotoğraf şantajı : Elimde özel fotoğraflar var!

Bilgisayarcıdan müşteriye fotoğraf şantajı

Advertisement Advertisement

İstanbul'ya yaşayan Sıla B. adlı genç kadın, tamirci Erol A.’nın bilgisayardaki özel fotoğraflarını kendi bilgisayarına aktarıp şantajyaptığını öne sürerek dava açtı.

Vatan gazetesinden Tolga Atar'ın haberine göre, İstanbul’da yaşayan Sıla B. isimli genç kadın, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine diz üstü bilgisayarını tamirat için bıraktığı işyeri sahibiyle mahkemelik oldu. Erol A.’nın kendisine şantaj yaptığını öne süren genç kadın yaşadıklarını şöyle anlattı:

'ÇOK GÜZELSİN'

"Kendime ait laptopu yazılım ve bazı programları çalışmadığı için Levent’te bu işleri yapan bir iş yerine götürdüm. Bir gün sonra yapıldığını söylediler ben de gidip laptopu aldım. Aradan 15 gün geçtikten sonra beni bilmediğim bir numaradan arayan kişi, ‘elimde mail hesabın, sosyal medya hesapların var. Özel fotoğrafların var çok güzelsin seninle arkadaş olmak istiyorum’ dedi. Onu tersledim. Bunun üzerine özel ve biraz da açık olan fotoğrafımı sosyal medya hesabıma koydu. Dediğini görünce hemen hesaplarımın şifrelerini değiştirerek kapattım. Aklıma bilgisayarımı yaptırmak için verdiğim yer aklıma geldi. Erol A.’yı aradım durumu sordum. İnkar etmeyerek benimle olmak istediğini söyledi."

Erol A. ise savcılıkta, “Kötü niyetim yoktu, amacım da şantaj yapmak değildi” diye kendini savundu. Savcılık Erol A. hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde ele geçirme yayma” suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 8 ay Önce

Adamın kötü niyeti yokmuş salı verin gitsin pişti oynamak için biri lazımmış

banner393

banner426

banner204