banner556

Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

Başkan Ekrem İmamoğlu “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 70 genç İBB çalışanına ödüllerini verdi. 

İstanbul 04.03.2021, 10:04 04.03.2021, 10:17
Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın en önde gelen insan kaynakları kurumu olan Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 70 genç İBB çalışanına ödüllerini verdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kurum bünyesinde görev yapan 30 yaş altı genç çalışanları kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başlatmıştı. İBB’nin farklı birimlerinde ve iştiraklerinde çalışan yaklaşık 2 bin genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz 4 Şubat’ta başlattığı program kapsamında sahaya çıkarak süt dağıtmış, çağrı merkezinde şikayet dinlemiş ve anayasa hukuku, kamu ihale yasası gibi konularda eğitim almıştı. Kurum içinde yoğun ilgiyle karşılanan ve “Gençliğimiz Var” sloganıyla başlatılan programa, daha sonra 1000 kişilik bir grup daha dahil olmuştu. Araya giren pandemi dönemi de süreci aksatmamış, ikinci grubun eğitim çalışmaları sanal ortamda gerçekleştirilmişti.

Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

ÖZTÜRK: “TÜRKİYE’NİN SİZE İHTİYACI VAR”

İlk programı başarıyla tamamlayan ve en yüksek puanları alan 70 İBB çalışanı, Saraçhane’deki Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. Törene; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Genel Sekreter Can Akın Çağlar, tüm Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan insan kaynaklarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Öztürk, genç mesai arkadaşlarına, “Yolunuz açık olsun. Türkiye’nin size ihtiyacı var” sözleriyle seslendi.

İMAMOĞLU: “YAPTIĞIMIZ İŞ KAMUSAL ANLAMDA İBADET”

Programı başından beri çok önemsediğini vurgulayan İmamoğlu da süreci, “İBB’nin geleceğine umutla bakmanın somut başlangıcı” olarak tanımladı. İştirak şirketleriyle beraber yaklaşık 85 bin kişilik bir kadroyla, şehrin bileşenleriyle beraber 20 milyon insana hizmet ettiklerinin altını çizen İmamoğlu, “Dünyada birkaç örneği olan bir şehiriz. Güzellikleriyle, insanı içine çeken ruhuyla, maneviyatıyla, doğasıyla bana göre dünyada birinci” dedi. Kamusal anlamda yaptıkları işi “ibadet” sözcüğüyle tanımlayan İmamoğlu, “Şimdi bunu neyle güçlendirmemiz lazım? Kurumsal gelişimle, kurumu tanımakla, nerede olduğumuzu anlamakla geliştirmek zorundayız. Bazen insanlar, sadece bulundukları masa ile ilgili olmakla kalırlar. Bazen insanlar sadece bulundukları odayla ya da kendilerini her gün yaptığı rutin işle sınırlı bırakırlar. Bunu aşmamız lazım. Büyük fotoğrafa bakmak lazım. Sizin ne kadar büyük bir denizde var olduğunuzu hissetmeniz lazım” dedi. 

Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

“İSTANBUL’DA BERTARAF ETTİĞİNİZ OLUMSUZLUKLAR, TÜRKİYE’YE YANSIR”

Mesai arkadaşlarına, program sayesinde genç yaşta bu duyguları yaşamalarının önemli olduğunu aktaran İmamoğlu, “Gençliğinizle beraber bu kavramları hissetmiş olmanız, size olağanüstü bir gelecek tarifi de kazandırır. Bu programın ruhuna, oluşumuna çok inanarak başlamıştım. Bugün de sizi burada büyük katılımın, en başarılıların temsilcisi olarak görmek beni çok mutlu etti. ‘Gençliğimiz var’ sloganının yanında, kurum olarak bizim de İstanbul’un da sizin gençliğinize ihtiyacı var. Sizin tutkunuza, kuruma bağlılığınıza, takımdaşlığınıza ihtiyacı var. Bu ruh olduğu takdirde, bu kentteki bütün olumsuzlukları bertaraf edebilirsiniz. İstanbul’da bertaraf ettiğiniz olumsuzluklar, kötülükler, aksilikler, haksızlıklar, hukuksuzluklar, adaletsizlikler Türkiye’nin her yanına yansır. İstanbul’un böyle bir etkisi var. Bu anlamda da sizlerin ortaya koyacağı performans çok değerlidir. Ortaya koyduğunuz her iyi hamle, örnek ve iş bütün Türkiye’ye yansıyacak. Ben, görevimi böyle yapıyorum. ‘Bugün iyi bir şey başarırsam bundan Türkiye, 83 milyon faydalanacak’ diyorum. Bu ruhla çalışıyorum. Böyle bir kurumda olmanızın da size böyle bir ruh halinin yansıtmasını çok istiyor ve diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

“MANİFESTOMUZU BAŞKA KURUMLARLA DA PAYLAŞMALIYIZ”

Programa emek katan tüm yöneticilere teşekkürlerini ileten İmamoğlu, “Gençliğimiz var” projesinin insan kaynakları alanında en güvenilir global otorite olan Association for Talent Development (ATD) tarafından en prestijli “The BEST” ödülüne layık görüldüğünü hatırlattı. “Mutlaka bunun bir manifestosunu yazıp, başka kurumlarla da paylaşmalıyız” diyen İmamoğlu, “Bundan sonra yaptığınız saha çalışmaları, buluşmalar, geliştirdiğiniz projeler ve bu projelerin hayata geçmesi, sizi çok daha fazla motive edecek. Burada bulunan bütün yönetici arkadaşlarımın da bu sürece katkı sunmasını özellikle istiyorum. Ortaya konan projelerin gerçekleşmesini sağlamak, arkadaşlarımın -olumlu, olumsuz, zayıf ya da güçlü yönü veya eksiği fazlası fark etmez- ortaya koyduğu projenin sahada karşılığını görebilmesini hissettirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“HER BİREY, SIRTINI KENDİ BİLGİSİNE DAYAYACAK”

Mesai arkadaşlarına, her gerçekle yüzleşmeleri gerektiği yönünde tavsiyede bulunan İmamoğlu, şunları söyledi: 

“Cesur bireyler, yani adaletten kopmayan, bir kuruma, şahsa, siyasi görüşe değil, bu ülkenin, bu milletin gerçekten adil ve şeffaf bir ortamda hizmet alabilmesini sağlayıcı unsurlar olmanızı sağlamamız için, bütün kamu çalışanlarını düşünceli hale getirmemiz lazım. Yani her birey, kendisine yönelecek. Sırtını kendi bilgisine, bu ülkenin maneviyatına, değerlerine yaslayacak. Aynı zamanda, her yerde geçerli evrensel değerlere yaslayacak. O zaman, sizin hiç kimseye ‘emir kulu’ olmanız gibi kavramlara ihtiyacınız olmaz. Elbette kurumsal bir saygı vardır. Elbette o kurumsalın izinde iyi ve saygın bir iletişim vardır. Ama bir tabii olma, sadece bir kişinin emrini yerine getrime alışkanlığını ya da alıştırılmak istenen o ruh halini, bu ülkenin üzerinden söküp atmak adına da her kamu çalışanının güçlü bireyler haline gelmesi gerekir. Fikrini açıkça söyleyen, katılımcılığı en üst seviyeye taşıyan, ortak aklı en güçlü seviyede taşıyan o mekanizmayı, kamuda hep birlikte var etmemiz lazım.”

Başkan İmamoğlu’ndan genç mesai arkadaşlarına mesaj: “Her kamu çalışanı güçlü bireyler haline gelmeli”

“İYİ Kİ HEP BİRLİKTE GENÇLİĞİMİZ VAR”

Genç mesai arkadaşlarına umutla baktığını vurgulayan İmamoğlu, “Bu kültürü, genç kuşağa ve nesle, çağdaş unsurlarla aktarmayı devam ettirmemiz lazım. Bunu özellikle istiyorum. Bizim böyle bir yol haritamız olacak. Çalışan motivasyonunu üst seviyede tutmak adına da benim bu sene bir hayalim var: İnşallah pandeminin bitişinin enerjisi, hücrelerimizin yakaladığı bir ana denk gelir. 85 bin çalışanımızı; aileleri, çocuklarıyla, hep birlikte 2 günlük bir buluşmada, şenlik gibi, şölen gibi ama aynı zamanda eğitici, birbiriyle tanıştıran, ‘Yok aslında birbirimizden farkımız’ dedirten, ailelerin birbirini tanıdığı, ‘Neymiş birbirimizden alıp, veremediğimiz’ diye sorgulamasını sağlayan, iyi bir takım arkadaşı olmasını sağlayan bir buluşmayı da mutlaka 2021’de hep birlikte başaracağız. İyi ki varsınız. İyi ki gençliğiniz var. İyi ki hep birlikte gençliğimiz var” diye konuştu. 

İmamoğlu, konuşmaların bitiminin ardından, en yüksek puan olan 97’yi alan birçok katılımcıdan, sembolik olarak, bir kadın ve bir erkek çalışana “Nutuk” hediye etti. İmamoğlu, projeyi başarıyla tamamlayan 70 İBB çalışanı ile de fotoğraf çektirdi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Davut 2 ay önce
Trabzonlu, Trabzonsporlu hak yemeyen, hakkını yedirmeyen hemşehrimize başkanlık yakışacak. Karanlığa ışık olup gençlere umut veren lider. 70 yaşında olanlar artık torun sevmeli :)
Arsinli 2 ay önce
Çok başarılı ve çok çalışkansın.. Trabzonun gururu.. İçimizdeki bazı irlandalılar şak şakçılar seni sevmese dahi.. Bir gün mecbur sevecekler.. Allah utandırmasın
Mantıklı 2 ay önce
Haktan Şaşar !! Kör mü? Kör olan senin gibiler !!Gayet iyi çalışıyor. Senin gözlerinde Ampül olduğu üçin, önünü göremiyorsun !!Işığa uzun süre baktından sonra gözler etrafı görmez. Kamaşma meselesi yani. Senin bunu anlayacak kadar IQ’ün yok !!
Erdinç 2 ay önce
Cok caliskan ve basariliymis borc almak temel atmama toreni yapmak ki bu temel kirli suyu aritma tesisinin olacakti hastahene yolu yapmamak ...sonra yapraklar bile alkislar adami
Haktan şaşmaz 2 ay önce
Mu çalışkan?Siz(ler) varya nasıl bir insansınız.hem kör hem nankörsünüz.ist.la yapılan onca hizmetten sonra bu baş g İT i bela ettiniz ist.un başına.Allah size fırsat vermesin.siz o yalan makinesi,düşmanlarımızın kuklası ke MAL ı da başımıza bela e
Mantıklı 2 ay önce
Sana katılıyor ve artırıyorum, Türkiye’yi tekrar şaibesiz, saygın ve hüçlü bir Ülke haline getirecek olan Sensin. Mevcutlar artık doydu !! Bu Ülkeye verecek hiç birşeyleri kalmadı, gerçi verdiklerli ile aldıklarını tartsak, Ülke onları kovmalı !!
Haktan şaşmaz 2 ay önce
Çalışkan derken?Göreve gelir gelmez sel felaketi olduğunda halkla ilgileneceğine oğlunu bahane ederek tatile giden az bir zaman sonra depremde yine tatile giden ve şuana kadar İstanbula hiçbir hizmeti olmayan,olan mevcut hizmetleride geri çeken bu mu
Adamım 2 ay önce
Adamın En Dibinin Dibi,40 Haneli Köyden Dünyanın Başkentine Selam olsun.
H. M 2 ay önce
Yorumları beğenmeyen arkadaşlara bir tavsiye..Yandaş kanalların etkisinden kurtulun. Farklı haber kanallarıda izleyin. Oradaki Türkiye gerçek Türkiye ile arasında çok fark var.. ::))
kurt 2 ay önce
ilk önce istanbulu mahvetti sonra gençleri majvedecek..yolsuzluklar ortada olmayan hesabı verilemeyen milyar lar...hdp lilere % 30 kadro ayırmalar..bunları bu millet unutmayacak..
doğan yıldız 2 ay önce
sen insan mısın?
Dayı 2 ay önce
İstanbulun başına getirtilmiş en başarısız en tempel başkan tam bir fiyasko
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 30 34
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Real Sociedad 31 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Athletic Bilbao 30 37
11. Celta de Vigo 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 30 35
14. Valencia 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 31 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@