01.03.2017, 12:29

İnsanlığımdan utanıyorum!

Trabzon’da sağlık emekçisi aynı zamanda sanatçı Nuray Yeşilaraz sosyal medyadan önemli bir paylaşım yaptı..

Benim de üzerinde hassasiyet gösterip raporlar hazırladığım bu tür vakar ne zaman önüme gelse tüylerim diken-diken oluyor

Küçük yaşta çocukların başına gelenler akla-mantığa sığacak gibi değil.

Her defasında mağdur oluyorlar..

İşte size o mağduriyetlerin ve yaşanmışlıkların acı gerçekleri..

İnsan insanlığından utanıyor:

“Bolu'da imam nikahıyla evlendirilen 11 yaşındaki kız çocuğunun sekiz aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Samsun'da otomobil çarptı diye koma halinde hastaneye getirilen 14 yaşındaki kız çocuğunun, imam nikahlı eşi tarafından odunla dövüldüğü, sonra da kaza süsü vermek için motosikletle üzerinden geçildiği anlaşıldı.

Ordu'da 13 yaşındayken para karşılığında evlendirilen kız çocuğu, sürekli dayak yediği 40 yaşındaki herifin evi terk etmesi üzerine, kendi ailesi tarafından kabul edilmedi, henüz 17 yaşındayken üç çocuğuyla ortada kaldı.

Gaziantep'te özel hastanede 18 yaşında birinin kimliğiyle doğum yaptırılan kız çocuğunun, aslında 12 yaşında olduğu tespit edildi.

Adana'da 13 yaşındaki kız çocuğuna düğün yapıldı.

Sakarya'da kuzeniyle evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçıp polise sığındı.

Tekirdağ'da bir noterin, 14 yaşındaki kızlarını evlendirmek isteyen ana-babaya muvafakatname verdiği belirlendi.

Tokat'ta evlendirilen 12 yaşındaki kız çocuğunun dört aylık hamile olduğu anlaşıldı.

Ağrı'da 16 yaşında evlendirilen kız çocuğu, işkence yapılmış, tuvalette eli kolu bağlanmış halde bulundu.

İzmir'de 12 yaşında evlendirilen kız çocuğu, sezaryenle doğum yaptı.

Adana'da imam nikahıyla evlendirilen 16 yaşındaki kız çocuğu, trenin önüne atladı. Korunması Gereken Çocuklar Sempozyumu'nda konuşan Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi, bizzat yaşadığı hadiseyi anlattı, “yol kenarında bir kız çocuğunu kucağında bebeğiyle ağlarken gördüm, 16 yaşındayken evlendirilmiş, anne olmuş, bebeğinin eli yanmış, ne yapacağını bilmiyor, bebeğiyle birlikte ağlıyordu, aslında orada bir anne ağlamıyordu, iki çocuk ağlıyordu” dedi.

Kayseri'de para karşılığında evlendirildiği herif tarafından sokağa atılan, kamyonet kasasında yaşayan 15 yaşındaki kız çocuğu, av tüfeğiyle canına kıydı.

Konya'da 16 yaşındayken evlendirilen kız çocuğu, inşaatın yedinci katından atladı.

Siirt'te dünyaya geldi, ismi Kader'di, 12 yaşında evlendirildi, 13 yaşında anne oldu, 14 yaşında canına kıydı, adı üstünde kaderi böyleymiş denildi, geçildi.


12 yaşındayken iki bilezik karşılığında 40 yaşındaki evli herife kuma verildiği ortaya çıkan kız çocuğu “yanına yatmaya korkardım, bana oyuncak almayınca ağlardım” dedi.

11 yaşındayken 40 yaşındaki herifle evlendirilen kız çocuğu “çocuk doğuramıyor diye dövüldüğünü, üç dört sene kaynanasının koynunda yattığını” söyledi.

30 yaşında biriyle evlendirilen 13 yaşındaki kız çocuğu, seneler sonra gazete röportajında anlattı: “İlk gece beni tek başıma odaya soktular, korkudan bayıldım, kolonya verdiler, evlendirildiğim kişi odaya geldi, ‘hadi gel seninle evcilik oyunu oynayalım' dedi, bu cümleyi hayatım boyunca unutmayacağım…”

12 yaşındayken okulundan alınıp, başlık parası karşılığında 50 yaşındaki adamla evlendirildiği anlaşılan kız çocuğu “derslerim çok iyiydi, rüyamda sürekli mezun olduğumu, diploma aldığımı görüyorum” dedi.


Henüz 14 yaşındayken 10 bin lira karşılığında, beş çocuk, dokuz torun sahibi 70 yaşındaki herife verilen kız çocuğu, seneler sonra bu konuda araştırma yapan üniversite ekibine anlattı, “annemi asla affetmeyeceğim, hayatımı değiştirme imkanım olsaydı, en önce babamı değiştirirdim” dedi.
Yorumlar (7)
Ruhsuzlar 4 yıl önce
Ulkemizde neler neler oluyor haberimiz yok
Sonra cikip yok muslumanlik yok bilmem ne bunlar islamiyetin i sinden haberi yok.
rezillik 4 yıl önce
hayvan lar bile yovrusu gelisene kadar olum pahasine koruyor lar bu anne ve baba hayvan bile olamaz bunlarda evlat sevgisi yok ki insan sevgisi olsun
sevil keskin 4 yıl önce
Ahmet bey böylesine önemli bir konuyu gündeme taşıdığınız ve duyarlılık gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum.İnsan olan insan gibi yaşar
NERMİN ÇAKMAK 4 yıl önce
AHMET BEY HABER61 DE YAZILARINIZI İLGİYLE VE BEĞENİ İLE OKUYOR VE SİZİ TAKDİR EDİYORUZ
Kazım kara 4 yıl önce
Bunların olmaması için Atatürk devrimlerine ve gerçek laik hukuk devletine gereksinim var.
HASAN BEYAZIT YILDIRIM 4 yıl önce
AHMET ABİ.onuyla alakalı değil ama bir gurbetci olarak şu ktü hastanesine bir el atsanız diyoru.pislik içinde ve hala hasta dosya sistemi var bilgisayara geçemediler bir türlü,peyzajı berbat
hasan beyazıt yıldırım 4 yıl önce
bu arada abi bu hastaneleri araştırırken bi erzurumla kıyaslayın 15 yıl gerideyiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@