Daha önce Değirmenderespor'da ve Akçaabat Sebatspor'da teknik direktörlük görevinde bulunan İlker Erdem, TFF 3. Lig 1. Grup takımlarından İstanbul Tepecikspor ile anlaştı.

Erdem, haber61.net'e yaptığı açıklamada hedefleri olan bir takıma imza attığını belirterek, Tepecikspor ligde 3.sırada, liderle 3 puan puan farkı var aramızda” dedi.

Tepecikspor yöneticilerinin kendini Değirmenderespor'un Ankara'daki karşılaşmalarda izlediğini ifade eden Erdem, “Değirmendere'yi finale çıkardığımız maçı izlemişler. Bize bir teklif yapıldı, biz de tekliflerini kabul ettik, bundan sonra Tepecik'in başarısı için ter dökeceğim” diye konuştu.

Trabzon'dan İstanbul'a gelen bir teknik adam olarak en doğru işleri yapacağını kaydeden Erdem, şunları söyledi:
“Kısa zamanda teknik adamlıkta gurbete açılmanın, avantajları ve dezavantajları vardır. Ben riski seven bir insanım, risk bizim için antrenörlükte her zaman vardır. Bir risk daha aldık ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Trabzon'u da burada en iyi şekilde temsil edip teknik adamlık hayatımı sürdüreceğim. İlk idmanıma bugün çıkacağım, hafta sonu da Orhangazi- Gençlerbirliği ile oynayacağız”

Selahattin AYDINLI / haber61.net