31.10.2020, 08:33

Hocasız takım

Trabzonspor’lu oyuncular taraftarı yönetimi ve kendileri için çok önemli bir maça çıktılar.

Teknik direktör Newton Fenerbahçe maçına çıktığı 11 ile maça çıkmayı tercih etti. Trabzonspor maça bizim alışık olmadığımız, topun arkasına geçerek sabırlı oynayarak, rakibinden kapacağı toplarla, ani ataklarla, pozisyon üretmeye çalıştı. Bu sistem deplasmanda oynarken çok tercih edilen bir sistemdir. İlginç olan yanı ise Trabzonspor, Kasımpaşa’yı kendi sahasında oynatmamaya çıkmış gibi bir görüntü verdi. Edgar le’nin yapmış olduğu pas hatasından dolayı kalesinde golü gördü.

Bu dakikadan sonra Nwakaeme ve Serkan oyuna ağırlıklarını koyarak, Trabzonspor’ un yanlış olan oyun taktiğini kendi becerileri ile bir anda avantaja çevirdiler. Özellikle Nwakaeme ilk yarıdaki performansıyla tek başına Trabzonspor’u oyunda tuttu. Trabzonspor devre arasına çok avantajlı bir skor ile girecekken kaleci Uğurcan’ın yanlış yerde oyun kurmaya çalışması, bunun sonucunda Kasımpaşa’nın ikinci golü bulması, Kasımpaşa’yı tekrar oyuna ortak etti.

İlkyarıdaki bütün yanlışların ve hataların hepsini Nwakaeme’nin performansı kapattı. İkinci yarıya istekli ve arzulu başlayan Kasımpaşa’ydı. Trabzonspor skor avantajlı ve kendi sahasında olmasına rağmen yine topun arkasına geçerek rakibini beklemeyi tercih etti. Oyunun kaderini bireysel yetenekli oyuncularının performansına bıraktı.

Orta sahayı tamamen Kasımpaşa’ya bırakan Trabzonspor, Kasımpaşa’nın oyunu forse etmesini ve topun Kasımpaşa’da kalmasını sağladı. Topun arkasına geçtiğiniz zaman alanı daraltmanız ve bloklar arasında mesafe bırakmamanız gerekir. Trabzonspor’da oyuncalar arasında mesafeler öyle fazla ki Kasımpaşa’lı oyuncular bu maçta buldukları boş alanları antrenmanda dahi bulamazlar.

Trabzonspor’un oyun taktiğini oyuncuların performansını görünce Newton’un yapacağı teknik direktörlüğü -ismi önemli değil- herhangi bir teknik direktörün yapması çok kolay. Tamamen oyuncuların bireysel performansına dayalı oynayan bir Trabzonspor var sahada. Trabzonspor teknik direktör Newton ile yollarını ayırmalı. Eğer bu yanlışa yönetim devam ederse, Trabzonspor’u hiç beklemediği kadar kötü günler bekliyor. Ne yazık ki Trabzonspor hocasız sahaya çıkıyor.

Yorumlar (16)
Osman Karaduman 1 ay önce
Newtonu bu maçtan önce takımdan yollamak gerektı. Ama Türkiyede özellikle de Trabzonda yöneticisi taraftarı futboldan çok anlar ya... Bir kaliteli hoca bulamadılar bu takıma. Siyasetten bağı olmayan bir yönetim bulamadılar bu takıma ne diyelim. Geçen sene lig bitti benim için bu sene olanlar kimsenin zoruna gitmesin. Ucuz etin yahnisi yavan olur. Kıyakçılığın sonu da ayakçılıktır.
Uyuz tanju 1 ay önce
Beşiktaş maçından beri söylüyoruz takım hocasız diye.ya avcı olmuyorsa başka adam yokmu bu nevton bizi batırdı işin başka tarafı yönetimide bitirdi
Kazım 1 ay önce
Tabi Newton’u eleştirmek kolay sizlere.
Niye bu Newton’u takıma getiren, leş oğlu leş transferlerle menajerlerin yüzünü güldüren, takımı külliyeye götüren, siyasetin dinine batıran usta golfçü, kibir şahikası başkanınıza laf edemiyorsunuz?
5961ts 4 hafta önce
Haber61 bir daha sayfana gitmiyorum, onayladığınız yorumları kontrol edin, size yazılsa onaylamazsınız, ayıp saygı nerenizde kaldı
Gökhan Cebi 4 hafta önce
Nerede kalitesiz, beceriksiz, ucuz, hiç başarısı olmayan futbolcu varsa, onları bulup alıp getirmişler..hoca ne yapsin...gelen oyuncular 5 kuruş etmez
Davut kazancı 4 hafta önce
Hoça ne yapsın,madem kötü oyuncular alındı istifa etseydi
Koksal 4 hafta önce
Bu maca kadar newtonu savunuyodum...artik karar verdim kesin gitmeli...takim sahada ne yapacagini bilmiyo...bireysel yetenekte olmasa battik...
Fırtına Kuşu 1 ay önce
Hocayı boşver, orta sahasız takım. Cafer Tosun denensin.
#TEK ÇARE ÜNAL KARAMAN 4 hafta önce
TAKIM da yeni transferler teneke böyle teneke futbolcuları belki ancak ünal gibi td ler ya saç yapar veya bakıra benzetir yani bir sorloth yusuf gibi zaten işlenmemiş elmas değiller, bildigin teneke, ısrarla bu yönetim halen eddie td diyorsa istifa etsin, çünkü şaka vs değil 2 ,3 maç kaybettiiiginde kaybeder direkt kümede kalma mücadelesi verecek, başkan uyan karadenizde gemileri batırıyorsun....
Taraftar 4 hafta önce
Sadece hoca değil bu takımda başkanda yok. Önceki yönetimlere sallıyordu durmadan ama 2 yıl o yönetimlerin kurmuş olduğu kadronun meyvelerini yedi şimdi görüyoruz çöp takımıyla sonuçları. Geçen seson kanal kanal gezıyordu neden sesi soluğu çıkmıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@