16.04.2018, 23:03

“Hırsızın suçu yok mu?”

Geçen Cuma hutbe öncesi vaazda Karşıyaka Camii’nde vaiz, bir ayet okuyarak “ En büyük hırsız namazından çalandır” dedi! Doğrudur, namazı dosdoğru kılmak gerekir. İmamın bunu hangi maksatla söylediğini veya o anki ruh halini bilemem ancak, hırsızlık yapanlara yani gerçek, elle tutulan, gözle görülen büyük maddi hırsızlıklara tek kelam etmedi! Ne güzel iş değil mi? Gerçek hırsızlara tek cümle söyleme, namazından çalanları günahkar ilan et!!! İkaz doğrudur ama namazın doğru kılınıp, kılınmasının cezasını sadece Allah verir. Bir insanın bırakın eksik namaz kılmasını, kılıp kalmaması da başkasını  ilgilendirmez. Hem de hiç ilgilendirmez. Ama hırsızlık hem uhrevi, hem dünyevi olarak büyük suçtur. Cezası da çok ağırdır.

Bu kısa vaazdan sonra gelelim dün geceki maça… Evet, Trabzonspor eksikti, iyi oynamadı, hocanın takıma müdahalesi tartışılır. 2 farkla öne geçince oyunu bırakmış gibi bir halleri vardı. Tamam da maç 3-2 devam ederken Uğur Demirok’un attığı golü hakem hangi gerekçe ile vermez??? Top kornerden gelirken faulü yapan eski Trabzonsporlu Ceyhun Gülselam! O faul sonucunda bir dizi oyuncu birbirine takılıp düşüyor. Tekrarında defalarca görülüyor ki hakem ya golü verecek, ya da penaltı çalacak! Ama hakem Trabzonspor’un aleyhine faul kararı veriyor!!!  “Böyle bir maçta hakem konuşulmaz” diyenler olabilir. Saygı duyarım ama  bu hakeme asla… Üstelik aynı hakem Kucka’nın kafasına dirseği indiren Yalçın’a da hiçbir yaptırım uygulamadı!!!

Türkiye’de hırsızlık aldı başını gidiyor. Her türlü hırsız türedi. Üstelik güya İslam ülkesiyiz!!! En az, ya da hırsızlığın olmaması gereken belki de tek ülkeyiz. Ama gerçekler bunun tam dersini söylüyor.

Pardon, özür dilerim maç yazacaktık değil mi? Yok, sadece Hoca Nasrettin’in evine giren hırsızı değil de “ Kapını niye açık bıraktın? Pencereni niye kapatmadın?” gibi suçlamalara “ Tamam ben hatalıyım da hırsızın hiç mi suçu yok?” dediği  fıkrası geldi aklıma...

Yine de siz istediğiniz yorumu yapabilirisiniz. Maç yorumu mu olur, başka bir şey mi size kalmış. Atış serbest!
 
Yorumlar (11)
Göktürk bozkurt 3 yıl önce
Hırsızların dürüstlerden daha fazla itibar gördüğü bir ülkede biz neyi konuşacağız sayın yazar ? Maalesef hırsızların hüküm verdiği bir ülkede yaşıyoruz
BALIK BASTAN KOKAR 3 yıl önce
KIMI KIME SIKAYET EDECEKSIN, AZICIK DUSUNUN, HIRSIZLIK ALMIS BASINI GIDIYOR
Ugur şirin 3 yıl önce
Hirsızmı dedin yukarı bak
Temel 3 yıl önce
Yok abi . Bu devirde hırsızın hiç bir suçu yok. Kapıyı sağlam kilitleyen eksik. Halis'in her maçında sıkıntı yaşadık. Her maçında sakatlik var. Kimi kime şikayet edeceksin. TFF başkanı en büyük medya patronu oldu devlet bankasından aldığı krediyle. Buyur şikayet et.
Türkday 3 yıl önce
Tamam abi güzelyazmissinda en alt siradaki beş takima toplam 11 puan vermissin bu beş takim küme mücadelesi veriyor bunada biryaziyazssana.
yakup 3 yıl önce
Günümüz futbolunda bir stoperin en büyük görevi rakip atakları kesmek değil kendi takımının atağını başlatmaktır. Eğer stoperiniz pas yapamıyorsa kestiği her 3 ataktan 1'i size gol olarak geri dönecektir.
Ozgur ata 3 yıl önce
Bu ozkahya denen seref timsali (!!!!) hakem surekli ts ile ugrasiyor, ne karin agrisi varsa artik. Allah bunlari bildigi gibi yapsin
Ben 3 yıl önce
Puan kayıp edince saldır hakeme saldır federasyona. Ayıpdır ayıp takımda furbol dan başka herşey var. Birde hırsızlık için aklı sıra laf sokmaya çalışan hıyarlara 2 sözüm var.
1- siz hırsız arıyorsanız önce devletten kaçırdığımız vergilere bakın.
2- fetocuların kuyruğuna takılıp devleti yönetenlere iftira atmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@