Kendini yakan vatandaştan kötü haber!

Hatay'da bu sabah kendini ateşe veren vatandaş kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti.

Hatay 07.02.2020, 20:54 07.02.2020, 21:34
Kendini yakan vatandaştan kötü haber!

Hatay Valiliği önünde bu sabah saatlerinde kendisini ateşe veren vatandaş kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti. Valilikten yapılan açıklamada 2 çocuğu bulunan vatandaşın, sosyal hizmetlerden destek aldığı, çocuklarının da şartlı eğitim ve sağlık hizmeti aldığı vurgulandı. Eşinden boşandığı ve hakkında uzaklaştırma cezası bulunduğu belirtilen vatandaşın psikolojik rahatsızları bulunduğu da açıklamada ifade edildi.  

Bu sabah Hatay Valiliği önünde bir vatandaş üzerine benzin döküp kendisini ateşe vermekle tehdit etmişti. 

Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü olay yerine gelip intihar girişiminde bulunan Adem Yarıcı'yı ikna etmeye çalıştı. 

Ancak Yarıcı bir anda çakmağı yakıp üzerindeki benzini tutuşturdu. 

Alevler içinde kalan Adem Yarıcı’ya, valilikte görevli polisler, yangın tüpleriyle müdaale edip söndürdü. Güvenlik güçleri daha sonra da Yarıcının elini yüzünü yıkadıktan sonra ambulansla hastaneye sevk etti.

Ancak vücuduna yapışan elbiseleri sağlık ekipleri tarafından kesilerek çıkartılan Adem Yarıcı kaldırıldığı hastaneden, yanık ünitesi bulunan bir başka hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. 

Yarıcı'nın vefatı sonrasında Valilikten yapılan açıklamada, "Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur." denildi. 

Kendisini ateşe veren Adem Yarıcı'nın valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesi'ne sevkinin sağlandığı aktarılan açıklamada, "Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkisinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz" ifadesi kullanıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
Misafir 2 yıl önce
Hemen bahaneyi buldular pskolojik sorunları vardı kimse çıkıp demiyorki ülke battı içine ettiler suriyelilere verilen değer kendi milletimize ırkımıza verilmiyor damatta çıksın desinki enflasyon süper ama vatandaş kendini yaksın süper ötesi süperiz
Ofli 2 yıl önce
Ekonomik kriz var diye rahmetli Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatıldığında şimdiki iktidar bunu oy içinfırsata dönüştürmüş ve seçimletde birinci parti çıkmıştı. Millet kendini yakmaya başladı ama ilk fırsatta bunu da örtpas edecek ve her şey güllük gülüstanlık deyip boy göstereceklerdir. Müstahak mı?
Ahmet 2 yıl önce
Kardeş şimdide senin chp fırsata çevirsin o zaman varsa öle bişey yapılabiliyosa işte size fırsat
İsimsiz 2 yıl önce
Burası Türkiye kardeşim fakirsen dayın amcan yoksa işsiz kalmaya ve fakir olmaya mahkumsun. Allah rahmet eylesin öbür dünyada zenginlik versin inşAllah. Canım ülkem de durumlar hiç iyi değil...
Vatandaş 2 yıl önce
Peygamber Efendimiz asırlar önce ne güzel söylemiş," komşusu aç iken tok yatan bizden değildir " diye.ama maalesef ülkemizde bir insan çocuklarım aç diye kendini yakıyorsa sözün bittiği yerdir.yaziklar olsun bizim insanligimiza....
Marko paşa 2 yıl önce
Çaresizlikten iniharet et Kendini yakSiyanür iç akape psikolojisi bozuktu desin
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
İnsanlar neden bunalıma girer? Tabiki de işi olmadığı eşinin çocuklarının isteklerini yerine getiremediği için. Bunun sebebi de ülkeyi yöneten tayyip erdoğan ülkenin insan yapısını değiştirip ülkelerini savunmayıp ülkemize kabul edilen vatan hainleri varsa yoksa onlar kırk milyar dolar harcadığını söyleyen tayyip erdoğanın kendisi...Kendi insanını öteleyen faşist bir zihniyet. Ülkemizi soyup soğana çeviren adaletsiz akp yönetimidir! Cumhuriyet tarihinde bu kadar yolsuzluk denetimsizlik hırsızlık pahalılık görülmemiştir! Bunların hesabını bu dünyada vermesi gerekenler versin isterim.
SİİRT 56 2 yıl önce
Bence vali istifa etmesi lazım
Muhalefet 2 yıl önce
Her psikolojizi bozuk olanları ‘açlıktan intihar etti’ yalanıyla haber yapan bir muhalefetimiz var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@